سرپرست اداره کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری قم:

سفر رئیس‌جمهور و هیات دولت به قم بدون تشریفات است

سرپرست اداره کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری قم با اشاره به سفر ۲ روزه رئیس‌جمهوری به قم گفت: سفر رئیس‌جمهور و هیات دولت به این استان بدون تشریفات و با حداقل هزینه انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا»   علی اقبالی اظهار کرد: رویکرد سفرهای استانی رئیس‌جمهور در دولت مردمی سیزدهم حذف تشریفات و خدمت‌رسانی به مردم با حداقل هزینه است و یکی از مهم‌ترین تلاش‌های دولت، ارتباط چهره‌به‌چهره هر چه بیشتر مسئولان با مردم، حضور در بین آنان و شنیدن صحبت‌ها و توجه به درد دل‌های مردم از نزدیک است.

 وی اظهار داشت: سفرهای استانی که هیات دولت انجام می‌دهد، نیازی به کمک‌های مالی سایر دستگاه‌های اجرایی در استان‌ها ندارد و هیچ‌گونه درخواست کتبی یا شفاهی نیز به آنها ارسال نمی‌شود و استان قم نیز از این قاعده مستثنی نیست.

 وی ادامه داد: براین‌اساس علاوه بر بازدیدها و دیدارهای عمومی رئیس محترم جمهور و وزار، راه‌اندازی «میز خدمت» توسط وزارت‌خانه‌ها با حضور معاونین وزرا و مدیران ارشد ملی و استانی در محل ادارات کل استان یکی از ابتکارات این دولت بوده است که مسیر دسترسی مردم به دولت در تمامی وزارت‌خانه‌ها را تسهیل نموده؛ لذا نه‌تنها این اقدامات ارزشمند، هزینه‌ای بر دوش استان نداشته؛ بلکه این اقدامات از وظایف و مأموریت‌های ذاتی هر دستگاه اجرایی در استان‌ها است؛ بنابراین نیازی به پرداخت هزینه‌های گزاف نیست که بخواهد از سایر دستگاه‌های اجرایی کمک بگیرد.

 اقبالی تصریح کرد: برداشت از منابع عمومی شهری و هزینه در سفر رئیس‌جمهور با رویکرد استاندار قم در تضاد جدی قرار دارد؛ لذا ضمن تشکر از دغدغه میهمان‌نوازی اعضای محترم شورای شهر قم، درخواست داریم؛ چنانچه این خبر مقرون به صحت است، نسبت به لغو آن مصوبه اقدام فرمایند و آن اعتبار را صرف آبادانی و پیشرفت شهر قم هزینه نمایند.

 وی در پایان گفت: شعار محوری دولت سیزدهم، مردمی‌بودن و انجام خدمت صادقانه و بدون تشریفات بوده و نه در سفر به قم بلکه در سفرهای استانی دور اول و دور دوم رئیس‌جمهور به استان‌های کشور اعتبارات خوبی جهت اجرای مصوبات و رفع مشکلات مردم اختصاص‌داده‌شده است.

 آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهور پنجشنبه و جمعه هفته جاری میهمان مردم قم خواهد بودانتهای پیام/


منبع:ایرنا
http://qomefarda.ir/48705
اخبار مرتبط

نظرات شما