مدیر حوزه‌های علمیه کشور:

اقتدار علمی پایه اصلی پیشرفت در عرصه بین‌الملل است

مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفت: اگر در دنیا اقتدار علمی نداشته باشیم، کارمان پیش نمی‌رود؛ اقتدار علمی پایه اصلی هر پیشرفتی در عرصه بین‌الملل است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» آیت‌الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه کشور عصر جمعه ۲۱ اردیبهشت در دیدار معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان ضمن تبریک دهه کرامت اظهار کرد: در ابتدا جای دارد از حضور ارزشمند ریاست محترم جمهوری و هیئت وزیران در آغاز دهه کرامت به استان قم، تقدیر و تشکر داشته باشم.

 عضو شورای‌عالی حوزه‌های علمیه با قدردانی از زحمات و تلاش‌های مهندس محمد اسلامی در مقام ریاست سازمان انرژی اتمی ایران تصریح کرد: شما در جایگاهی بسیار استراتژیک و حساس مشغول خدمت به جامعه اسلامی هستید، لذا از تلاش‌های بنیادین شما تشکر می‌کنم و دعاگویتان هستیم.

 آیت‌الله اعرافی با بیان اینکه در این دوره باید از دولت به لحاظ نگاهی که به مرزهای علمی و توسعه علمی داشت، به‌ویژه در خصوص انرژی هسته‌ای تشکر کرد، افزود: اگر در دنیا اقتدار علمی نداشته باشیم، کارمان پیش نمی‌رود؛ اقتدار علمی پایه اصلی هر پیشرفتی در عرصه بین‌الملل است.

 افکار عمومی را با دستاوردهای علمی انرژی هسته‌ای آشنا کنید

 مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به عملیات غرورآفرین وعده صادق، ادامه داد: وعده صادق یک نقطه عطف در منطقه و جهان ایجاد کرد. اگر بخواهیم تحلیل کنیم، ارکان این عملیات و نقطه عطف آن، اول ملت بصیر و همیشه در صحنه ایران اسلامی، سپس رهبری معظم و فرماندهی معظم له که از دهه‌های گذشته آغاز شده است، رکن سوم نیروهای مسلح مقتدر کشورمان اعم از سپاه و ارتش و رکن چهارم جامعه نخبگان و علمای ما در دانشگاه و حوزه‌های علمیه است. پیشرفت‌های موشکی و تسلیحاتی که شاهد آن هستیم، حاصل تعامل و همکاری میان قوای نظامی و از سوی دیگر نخبگان دانشگاهی ما است که در همین مسیر جمعی از نخبگان و دانشمندان ما به شهادت رسیده‌اند، یادشان گرامی باد.

 عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به اهتمام جدی مقام معظم رهبری به توسعه علمی و پیشرفت‌های نظامی و دفاعی کشور اشاره کرد و افزود: حضرت آقا نگاه ویژه‌ای به پیشرفت‌های علمی در انرژی هسته‌ای دارد، چرا که بااقتدار علمی و دانشی و حرکت در مرزهای دانش می‌توانیم در عرصه بین‌الملل حرفی برای گفتن داشته باشیم. حرکت در مرز دانش، اقتدار ایجاد می‌کند و لذا از اهتمام سازمان انرژی اتمی در این زمینه تشکر می‌کنم.

 آیت‌الله اعرافی با بیان اینکه چشم بسیاری از ملت‌های مسلمان و حتی غیرمسلمان در اقصی‌نقاط دنیا به ایران مقتدر و استکبارستیز دوخته شده است، خاطرنشان کرد: زمانی که اولین ماهواره پژوهشی و تحقیقاتی ایران با موفقیت به فضا پرتاب شد، بنده در جمعی چند هزارنفری در یکی از کشورهای آفریقایی مشغول سخنرانی بودم، از همهمه، شادی و تکبیر مستمعین حاضر در مراسم عمق ارادت ملت‌های مظلوم جهان را به جمهوری اسلامی ایران پی بردم.

 آیت‌الله اعرافی ادامه داد: خبرها و گزارش خوبی ارائه کردید، کم‌وبیش در جریان مسائل بودم، اما واقعاً انرژی هسته‌ای با گوشت، پوست و خون مردم عجین است، این ملت سال‌ها پای این رشد علمی و اقتدار علمی و فناوری ایستاده، طبیعتاً این حق مسلم باید در زندگی مردم جاری باشد. حضور این فناوری ارزشمند در صنعت دارویی، کشاورزی و… بسیار ارزشمند است؛ اما افکار عمومی بیشتر در جریان این توفیقات قرار بگیرد و ما هم به‌عنوان حوزه علمیه و برخورداری از شبکه عظیم تبلیغی در خدمت برنامه‌های تبیینی سازمان خواهیم بود.

 مدیر حوزه‌های علمیه بیان کرد: حوزه از منظر فلسفی، کلامی، فقهی و فرهنگی در قلمروهای مختلف فناوری و تحولات علمی به‌تناسب مأموریت خودش، نقش ایفا می‌کند و در این زمینه ما در حوزه‌های مختلف هم همکاری‌هایی با نهادها، سازمان‌ها و ارگان‌های کشور در قالب ستادهای راهبردی داریم و برای همکاری صرفاً به از امضای تفاهم‌نامه بسنده نکرده و افرادی را به‌منظور تعامل و همکاری بیشتر مشخص می‌کنند، لذا در همین راستا همکاری حوزه با وزارت آموزش‌وپرورش وارد دومین برنامه پنج‌ساله همکاری شده است. امید است این تفاهم و همکاری با سازمان انرژی اتمی در قالب سرفصل‌هایی که مطرح می‌شود، همکاری ارزشمندی باشد.

 آیت‌الله اعرافی در بخش دیگری از سخنان خود، حمایت ویژه از جامعه نخبگانی کشور را مورد تأکید قرارداد و افزود: نه‌تنها سازمان انرژی اتمی بلکه تمام نهادهای کشور که امکان پرورش و حمایت از نخبگان کشور را دارند با حمایت‌های ویژه و منحصربه‌فرد از پشتیبانی تحصیلی گرفته تا سایر امکانات برای رشد و تعالی قشر فرهیخته و دانشی کشور تلاش کنند.

 در پایان این نشست تفاهم‌نامه همکاری میان حوزه‌های علمیه و سازمان انرژی اتمی کشورمان به امضای مدیران ارشد این دو نهاد رسید.
انتهای پیام/


منبع:مهر
http://qomefarda.ir/48747
اخبار مرتبط

نظرات شما