مدیرکل راه و شهرسازی قم:

مسکن ملی شهر کهک ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به آخرین وضعیت پروژه نهضت ملی مسکن در کهک، گفت: سایت مسکن شهر کهک هم اینک از پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصدی برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری ایرنا، حسین زنجیرانی فراهانی با بیان اینکه عملیات اجرایی سایت نهضت ملی مسکن در شهر کهک از فروردین‌ماه سال گذشته آغاز شده است، ‌افزود: ۱۰۰ واحد مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن در دست احداث است که در مهرماه سال جاری به متقاضیان بومی واگذار خواهد شد.
وی اظهار داشت: ‌ جذب به‌موقع تسهیلات بانکی در کنار واریز به‌موقع آورده متقاضیان از مهم‌ترین عوامل در تسریع احداث واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن در قم است.
شهرستان کهک در فاصله حدود ۳۰ کیلومتری مرکز شهر قم واقع شده و دارای دو بخش مرکزی و فردو و ۱۸ روستاست که ۱۰ روستای آن جزء بخش مرکزی و هشت روستا نیز جزء بخش فردو است.
علاوه بر سایت‌های ۵۶۰ هکتاری، ۲۷، ۲۲ و ۱۷ هکتاری در پردیسان قم که به‌صورت آپارتمانی در طرح نهضت ملی مسکن در حال احداث است، خانه‌های مسکونی در سایت‌های طایقان و پرنیان، قنوات و برخی از شهرهای اقماری به‌صورت یک‌طبقه در حال آماده‌سازی است.
بر اساس گزارش سامانه نهضت ملی مسکن در استان قم بیش از ۱۴۷ هزار نفر در سامانه مربوطه ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد حدود ۸۵ هزار نفر حائز شرایط شناخته شدند.
شهرک پرنیان به مساحت ۹۵۰ هکتار در فاصله ۲۱ کیلومتری پردیسان قم در محدوده روستای قلعه چم قرار دارد و به‌عنوان سایت جدید نهضت ملی مسکن ساخت خانه‌های ویلایی در آن آغاز شده است.
در این سایت، ساخت خانه‌های یک‌طبقه حیاط‌دار ۳۰۰ مترمربعی در طرح نهضت ملی و ۲۰۰ مترمربعی برای طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت پیش‌بینی شده است. در فاز نخست این شهرک هفت هزار و ۵۰۰ واحد ویلایی احداث می‌شود.
شهرک پرنیان ظرفیت ۴۰ هزار واحد مسکونی را در خود دارد که در گام نخست در سه‌فاز ۱۷۰.۳۶۰ و ۴۱۵ هکتاری اجرایی خواهد شد که در فاز اول آن به مساحت حدود ۱۷۰ هکتار طراحی و اجرا می‌شود.
همچنین بر اساس آخرین گزارش از سامانه نهضت ملی مسکن، در شهر سلفچگان حدود سه هزار و ۸۰۰ متقاضی اقدام به نام‌نویسی کرده‌اند که از این تعداد، بالغ بر یک هزار و ۸۰۰ متقاضی حائز شرایط شناخته شده‌اند. متراژ واحدهای مسکونی ۲۰۰ متر است که ۸۰ تا ۱۰۰ متر آن را بنای ساختمان تشکیل می‌دهد.
سایت نهضت ملی مسکن اسلام‌آباد قنوات نیز واقع در هفت‌کیلومتری شهر قم، بین مبارک آباد و شهر قنوات قرار دارد و مساحت آن ۵۴۵ هکتار است.
در این سایت بالغ بر هشت هزار و ۷۰۰ قطعه زمین مسکونی برای ساخت مسکن طراحی شده است و واحدهای مسکونی به‌مرور به‌صورت ساخت اسکلت و سفت‌کاری و یا واگذاری زمین انفرادی به متقاضیان اختصاص می‌یابد. قطعات زمین‌های سایت اسلام‌آباد قنوات به‌صورت یک‌طبقه حیاط‌دار ۲۰۰ متری طراحی شده است.
همچنین سایت طایقان ۴۸۰ هکتار مساحت دارد که هم اینک طراحی و زیرسازی ۴۰۰ هکتار از این سایت مسکونی در دست اقدام است.
سایت جدید نهضت ملی مسکن طایقان در فاصله ۷ کیلومتری از شهرک پردیسان واقع شده و چهارهزار واحد مسکونی در آن احداث می‌شود. متراژ زمین‌های ویلایی این سایت بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ مترمربع طراحی شده است.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48759
اخبار مرتبط

نظرات شما