مدیرعامل شهرک‌های صنعتی قم:

تصفیه‌خانه نوین در شهرک صنعتی شکوهیه ایجاد می‌شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم گفت: در راستای حفظ محیط‌زیست برای نخستین‌بار در سطح شرک‌های صنعتی کشور، شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم موفق به اخذ مجوز احداث تصفیه‌خانه نوین به ظرفیت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز از وزارت صنعت، ‌ معدن و تجارت شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری ایرنا، وحید آشتیانی با اشاره به لزوم حفظ محیط‌زیست در شهرک‌ها و نواحی صنعتی بیان کرد: شهرک صنعتی شکوهیه از جمله مناطق مهم صنعتی استان قم به شمار می‌رود که واحدهای تولیدی هشت‌گانه اعم از صنایع غذایی، فلزی، ماشین‌سازی و الکترونیک، شیمیایی و کانی غیرفلزی، نساجی و پوشاک، صنایع چرم و سلولزی، صنایع دارویی و بهداشتی در ناحیه‌های مختلف این شهرک مستقر هستند، به همین دلیل این شهرک نیازمند زیرساخت‌های زیست‌محیطی با استاندارهای بالای جهانی است.
وی افزود: هم اینک این شهرک دارای ۲ مدول اول و دوم تصفیه‌خانه فاضلاب به ظرفیت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز بوده و مدول سوم به ظرفیت یک هزار مترمکعب در شبانه‌روز با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد در حال خرید تجهیزات و نصب آن‌ها در تصفیه‌خانه می‌باشد که به‌زودی با حضور مسئولان استانی و کشوری به بهره‌برداری خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم با بیان اینکه به‌روزرسانی و ارتقا کمی و کیفی تصفیه‌خانه‌های فاضلاب در دستور کار این شرکت قرار دارد، گفت: براین‌اساس تصفیه‌خانه مدول چهارم به ظرفیت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز مطابق با استانداردهای جهانی طراحی و آماده اجرا می‌باشد.
آشتیانی ادامه داد: این تصفیه‌خانه مجهز به مدرن‌ترین تجهیزات روز دنیا بوده و مطابق با استانداردهای سازمان حفاظت محیط‌زیست کل کشور طراحی شده است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین باتوجه‌به حجم بالای سرمایه‌گذاری و علاقه سرمایه‌گذاران به این شهرک و تولید پساب به میزان بالا با موافقت وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز طراحی تصفیه‌خانه با ظرفیت یاد شده برای نخستین‌بار در سطح کشور به این شرکت داده شد.
وی با اشاره به اینکه رسالت شرکت شهرک‌ها حفظ محیط‌زیست است، ادامه داد: در همین راستا ۴۰ درصد بودجه‌های این شرکت صرف مسائل زیست‌محیطی می‌شود و اجرای پروژه‌های زیست‌محیطی نسبت به سایر طرح‌ها در اولویت قرار دارد.
شهرک صنعتی شکوهیه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین شهرک‌های صنعتی استان قم در ابتدای محور قدیم قم - تهران واقع شده و از زیرساخت‌های لازم برای فعالیت‌های تولیدی برخوردار است.
در بخش صنعت قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، درودگران، فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هر کدام از آنها موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال دارد.

انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48779
اخبار مرتبط

نظرات شما