مرجع تقلید شیعیان:

نظام جمهوری اسلامی امانت الهی است

آیت‌الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید با بیان این که نظام جمهوری اسلامی امانت الهی است گفت: ما در مقطع تاریخی هستیم که باید از همه نظر ممتاز باشیم و این امانت الهی را درست رعایت کنیم تا آن را به دست صاحب اصلی‌اش برسانیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از مرکز خبر حوزه، وی روز سه‌شنبه در دیدار حجت‌الاسلام‌والمسلمین قاصدی دادستان ویژه روحانیت و هیأت همراه افزود: در همین قرن اخیر با اینکه مردم به حسینیه‌ها و سقاخانه‌ها نسبت به مساجد احترام بیشتری قائل بودند و مهم‌ترین اموال خود را وقف سیدالشهدا و حسینیه‌ها می‌کردند، اما وقتی رضاخان با بگیروببند همین حسینیه‌ها و سقاخانه‌ها را جلوی چشم مردم تعطیل و تخریب کرد، صدای هیچ‌کسی به طرف‌داری از حسینیه‌ها بر نیامد.
وی ادامه داد: باید بدانیم که این خطر همیشه وجود دارد، اگر این امانت الهی را به‌درستی حفاظت نکنیم و هر روز از گوشه‌وکنار، اختلاسی و نجومی در بیاید، اگر خدای‌ناکرده مسئله‌ای پیش بیاید، معلوم نیست که با دین الهی چه خواهند کرد.
آیت‌الله جوادی آملی گفت: ما مردان بزرگی هستیم، ما نه یعنی حوزویان و دانشگاهیان، ما یعنی ایرانی‌ها، چراکه هم تاریخ داریم و هم جغرافیا، هر جا در این کشور پهناور قدم بگذارید، اثری باستانی را مشاهده می‌کنید، ما بزرگیم و کشور نیز دارای سرمایه‌های عظیم خدادادی است، لذا در شأن مردم ایران نیست که کمیته امدادی و با گرانی اداره شوند.
وی گفت: همه ما در هر جایگاهی مسئول هستیم، دنیا و مقام‌خواهی و من و ما هیچ مشکلی را حل نمی‌کند، انسان نه بیراهه باید برود و نه راه کسی را ببندد، باید در بندگی خالص بود، هم مراقبت داشت و هم مواظبت؛ ما سرمایه‌های عظیمی همچون قرآن کریم از یک سو و اهل‌بیت عصمت و طهارت از سوی دیگر داریم و می‌توانیم کشور را به بهترین وجه اداره کنیم.

انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48807
اخبار مرتبط

نظرات شما