رئیس اداره سنجش آموزش‌وپرورش قم:

۴هزار و ۷۲۳نفر در آزمون ترمیم نمره در قم ثبت‌نام کردند

رئیس اداره سنجش آموزش‌وپرورش قم گفت: امسال ۴هزار و ۷۲۳دانش‌آموز این استان در آزمون ترمیم نمره و ایجاد سابقه تحصیلی که در خردادماه برگزار خواهد شد، ثبت‌نام کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری ایرنا، علیرضا فرمانی انتظام افزود: ثبت‌نام آزمون ترمیم نمره و ایجاد سابقه تحصیلی از یکم تا ۲۵ اردیبهشت‌ماه در سامانه وزارت آموزش‌وپرورش انجام شد.
وی اضافه کرد: از تعداد شرکت‌کنندگان ۴ هزار و ۶۶ نفر پایه دوازدهم، ۴۱۴ نفر پایه یازدهم، ۲۴۳ نفر پایه دهم هستند که حدود یک‌سوم آن‌ها پسران و دو سوم را دختران تشکیل می‌دهند.
به گفته وی، ناحیه چهار آموزش‌وپرورش با بیش از یک هزار و ۷۰۰ نفر بیشترین آمار ثبت‌نامی را به خود اختصاص داده است.
فرمانی گفت: تمامی داوطلبانی که قبل از سال ۸۴ دیپلم گرفته‌اند و دانش‌آموزان کاردانش و فنی و حرفه‌ای که متقاضی شرکت در رشته‌های نظری، هنر و زبان هستند و سابقه امتحانات نهایی در سامانه‌های آموزش‌وپرورش ندارند،  باید در آزمون ایجاد سابقه تحصیلی شرکت کنند.
وی افزود: آزمون ترمیم نمره برای داوطلبانی است که در سامانه‌های آموزش‌وپرورش سابقه تحصیلی دارند و بعد از سال ۸۴ دیپلم گرفته و یا مدرک پیش‌دانشگاهی را بعد از سال ۹۱ اخذ کرده‌اند؛ این آزمون فرصتی برای ارتقای نمره این دسته از داوطلبان است.
وی با بیان این‌که نمره‌ای که قرار است برای سازمان سنجش طراز باشد از سوی آموزش‌وپرورش ارسال می‌شود، خاطرنشان کرد: این آزمون‌ها تأثیر و تغییری در کارنامه دانش‌آموز و معدل ایجاد نمی‌کند.
رئیس اداره سنجش آموزش‌وپرورش قم بیان کرد: دانش‌آموزانی که ایجاد سابقه کرده‌اند، یکبار هم فرصت شرکت در آزمون ترمیم نمره خواهند داشت.
وی افزود: تمام دانش‌آموزانی که قبل از شهریور سال ۱۴۰۲ یک‌بار یا بیش از یک‌بار در آزمون‌های ترمیم نمره شرکت کرده‌اند، یک‌بار دیگر فرصت دارند در این آزمون شرکت کنند.
وی با بیان این‌که شرکت در آزمون‌های ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمره محدودیت سنی ندارد، گفت: باتوجه‌به این‌که از سال ۱۴۰۱ تأثیر سوابق تحصیلی به‌صورت قطعی در کنکور مطرح شد، آزمون ترمیم نمره و ایجاد سابقه تحصیلی اهمیت بیشتری پیدا کرد.
فرمانی با بیان این‌که امسال ۵۰ درصد سوابق تحصیلی در کنکور تأثیر دارد، افزود: سال‌های گذشته دانش‌آموزان فارغ‌التحصیل می‌توانستند در آزمون ترمیم نمره شرکت کنند، ولی هم اکنون دانش‌آموزان در حال تحصیل هم می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.
در حال حاضر ۳۰۵ هزار دانش‌آموز در ۷۰۰ فضای آموزشی در استان قم تحصیل می‌کنند.

انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48828
اخبار مرتبط

نظرات شما