رئیس اداره آموزش‌وپرورش استثنایی قم:

۱۸ هزار نوآموز در قم سنجش سلامت شدند

رئیس اداره آموزش‌وپرورش استثنایی قم گفت: از ابتدای آغاز طرح سنجش سلامت نوآموزان در مهرماه سال گذشته تاکنون، ۱۸ هزار نوآموز در این استان سنجش شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری ایرنا، اصغر محمودی افزود: تاکنون ۲۱ هزار و ۵۰۰ نوآموز برای سنجش سلامت موفق به اخذ نوبت از سامانه مربوطه شده‌اند.
وی با بیان این‌که تا ۱۵ خردادماه فرایند نوبت‌دهی و سنجش سلامت نوآموزان ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: نوبت‌گیری سنجش بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستانی از طریق سامانه my.medu.ir انجام می‌شود و به خانواده‌ها توصیه می‌کنیم نوبت‌گیری را به‌روزهای پایانی موکول نکنند.
به گفته وی، متولدین ۱۳۹۶/۰۷/۰۱ تا ۱۳۹۷/۰۷/۰۱ که در مهر ۱۴۰۳ وارد پایه اول یا پیش‌دبستانی ۱ و ۲ می‌شوند، الزاماً باید در برنامه سنجش بدو ورود شرکت نمایند، در غیر این صورت امکان ثبت‌نام در پایه اول را نخواهند داشت.
محمودی پیش‌بینی کرد: تا پایان طرح سنجش سلامت نوآموزان در قم، ۲۴ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستانی سنجش سلامت شوند.
وی خاطرنشان کرد: در سطح استان قم هشت پایگاه فعال سنجش بدو ورود در شیفت صبح و عصر در نظر گرفته شده است که نوآموزان را از لحاظ بینایی، شنوایی، آمادگی جسمانی و تحصیلی، گفتار زبان، اختلالات رفتاری و سایر معاینات درمانی مورد سنجش قرار می‌دهند.
وی ادامه داد: درصورتی‌که مشکلی مشاهده نشود تأییدیه سنجش به‌صورت سامانه‌ای به مدرسه ارجاع و درصورتی‌که مشکلی در نوآموز تشخیص داده شود برای ارزیابی دقیق‌تر به پایگاه‌های تخصصی مراجعه خواهد کرد.

انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48849
اخبار مرتبط

نظرات شما