مدیرکل هواشناسی قم خبر داد:

پیش‌بینی بارش باران همراه با تگرگ در قم

مدیرکل هواشناسی قم با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی، گفت: از روز سه‌شنبه تا پنجشنبه هفته جاری احتمال بارش باران همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد به نسبت شدید موقتی و احتمال بارش تگرگ در این استان پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری ایرنا، مهران حیدری افزود: بر اساس تجزیه‌وتحلیل آخرین نقشه‌های پیـش‌یابـی، امروز آسمان قم صاف تا کمی ابری در برخی ساعات افزایش سرعت وزش باد با سمت شرقی و سرعت ۳۰ تا ۴۵ کیلومتر بر ساعت است.
وی اضافه کرد: برای روز دوشنبه آسمان صاف بعدازظهر با افزایش ابر و وزش باد با سرعت ۲۵ تا ۴۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.
به گفته وی، روز سه‌شنبه آسمان صاف بعدازظهر افزایش ابر، رگبار و رعدوبرق، وزش باد به نسبت شدید در برخی مناطق با گردوخاک همراه خواهد شد.
حیدری خاطرنشان کرد: سمت ‌باد غربی و سرعت آن ۳۵ تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت پیش‌بینی می‌شود.
وی کمینه و بیشینه دمای هوای استان قم در ۲۴ ساعت گذشته را ۱۱.۷ و ۳۲.۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر عنوان کرد.
در استان قم ۱۰۹ ایستگاه هواشناسی شامل ۱۲ ایستگاه سینوپتیک خودکار و ۲ ایستگاه جاده‌ای، ۵۲ ایستگاه باران‌سنج خودکار، ۳۵ ایستگاه باران‌سنج سنتی و هشت ایستگاه سطح‌سنج که وضعیت سطح و دبی رودخانه‌ها را اندازه می‌گیرد، فعال است.
شهروندان برای کسب آخرین اطلاعات هواشناسی کشور می‌توانند با سامانه گویای هواگو با شماره‌تلفن ۱۳۴ تماس بگیرند و یا به تارنمای اداره کل هواشناسی استان قم به نشانی اینترنتی www.ghommet.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48859
اخبار مرتبط

نظرات شما