سخنران حرم مطهر بانوی کرامت:

آیت‌الله رئیسی به جایگاه ولی‌فقیه باورداشت

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت بر پیروی شهید آیت‌الله رئیس از ولی‌فقیه به‌عنوان باوری مستحکم اشاره کرد و گفت: ایشان با تمام وجود به جایگاه ولی‌فقیه باورداشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناصر رفیعی شامگاه چهارشنبه در مراسم بزرگداشت شهید آیت‌الله رئیسی و شهدای خدمت که از طرف مقام معظم رهبری در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت رئیس‌جمهور محبوب و مردمی ایران‌زمین، با بیان این که این حادثه سخت‌کام همه را در آخرین روزهای دهه کرامت تلخ نمود، اظهار داشت: اعتقاد داریم آنچه خداوند متعال مقدر می‌سازد به صلاح است و بر آن تسلیم و راضی هستیم.
وی در ادامه به فرازهایی از آیات ۲۶ و ۲۷ سوره الرحمن اشاره نمود و با بیان این که انقلاب اسلامی بارها شاهد حوادث سخت این‌چنینی بوده و همچنان محکم و استوار ایستاده است، خاطرنشان کرد: هرکه روی زمین است دستخوش مرگ و فناست و زنده ابدی ذات خدای باعظمت و جلال است.
سخنران محفل معارفی حرم مطهر در ادامه به بیان نکاتی دررابطه‌با ویژگی‌های شخصیتی سیدالشهدای خدمت پرداخت و روحیه خدمتگزاری را بارزترین روحیه شهید آیت‌الله رئیسی دانست و ابراز داشت: شهید آیت‌الله رئیسی بیش از هزار روز در جای‌جای ایران حضور پیدا کرد و از نزدیک تمام فعالیت‌های دولت را رصد نمود.
وی ضمن اشاره به اجر و پاداش خدمت به مردم در آیات و روایات، با تأکید بر این که هرکسی برای یاری مردم قدم بردارد، برای او ثواب مجاهد فی‌سبیل‌الله نوشته خواهد شد، خاطرنشان کرد: شهید آیت‌الله رئیسی مجاهد فی‌سبیل‌الله، محبوب خدا، آمن روز قیامت، خستگی‌ناپذیر، مخلص و ولایت‌مدار بود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین رفیعی تصریح کرد: بهترین بندگان نزد خداوند متعال کسانی هستند که به مردم که عیال خداوند هستند مهربان‌تر بوده و در رفع نیاز ایشان تلاش نمایند، اظهار داشت: اگر کسی در راه رفع نیاز مردم حرکت کند، نه‌تنها مجاهد، بلکه محبوب خدا خواهد بود.
آیت‌الله رئیسی هیچگاه به‌دور دوم ریاست‌جمهوری فکر نمی‌کرد
سخنران محفل معارفی حرم مطهر با بیان این که شهید آیت‌الله رئیسی هیچگاه به‌دور دوم ریاست‌جمهوری فکر نمی‌کرد و با حضور مداوم در میان مردم هدفش را تنها خدمت به مردم و دین خدا قرار داده بود، ابراز داشت: شهید آیت‌الله رئیسی با تجلی خدمت به مردم و تلاش برای برآورده‌سازی حاجت بندگان خدا، آمن در روز قیامت شدند.
وی در تبیین بخش دیگری از روایات دررابطه‌با جایگاه خدمت به مردم، با تأکید بر این که کسی که برای برطرف‌سازی نیاز مردم از شهری به شهری حرکت می‌کند، همچون طواف کننده میان صفا و مروه است، اظهار داشت: کسی که در رفع نیاز مردم سعی کند، ثواب ۹ هزار سال عبادت که هر روز آن روزه‌دار و شب‌هایش عابد است را کسب خواهد نمود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین رفیعی به تجلی ایمان و خدمت به مردم در سیره زندگانی شهید آیت‌الله رئیسی اشاره نمود و اذعان داشت: بر اساس روایات اسلامی شهادت مصیبت نیست و شهید شاکر و در حال بشارت است؛ شهدا تنها گروهی هستند که درخواست خروج از بهشت را برای درک مجدد شهادت در دنیا مطالبه می‌کنند.
سخنران حرم مطهر بانوی کرامت بر اهمیت ادامه راه شهدا به‌ویژه راه شهید آیت‌الله رئیسی تصریح نمود و خاطرنشان کرد: اخلاص یکی از بارزترین ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی و همراهان ایشان بود؛ خوشا به حال کسانی که در راه خدا اخلاص دارند، به‌گونه‌ای که فکر، فعل، حب، بغض، انجام و ترک فعل و همه چیزشان به‌خاطر خداست.
وی در ادامه ضمن تبیین ویژگی‌های انسان مخلص، با بیان این که انسان مخلص با مذمت دیگران عقب نمی‌کشد و با تعریفشان خود را نمی‌بازد، تصریح کرد: شهید آیت‌الله رئیسی تصریح کردند اگر توهین به من باعث حل مشکلات مردم می‌شود، آن را با جان‌ودل می‌پذیرم؛ شهادت در راه خدا و خدمت به بندگان خدا زیبنده‌ترین عنوانی است که آیت‌الله رئیسی در کنار خادم‌الرضایی بدان دست یافتند.
آیت‌الله رئیسی با تمام وجود به جایگاه ولی‌فقیه باورداشت
حجت‌الاسلام‌والمسلمین رفیعی در بخش پایانی سخنان خود بر پیروی آیت‌الله رئیس از ولی‌فقیه به‌عنوان باوری مستحکم اشاره نمود و با تأکید بر این که ایشان در کنار خستگی‌ناپذیری، اخلاص و ولایت‌پذیری، با تمام وجود به جایگاه ولی‌فقیه باور داشتند، ابراز داشت: شهید آیت‌الله رئیسی دبیرخانه هیئت دولت را مأمور پیگیری تمام فرمایشات رهبر معظم انقلاب نموده، عمل به منویات رهبر فرزانه انقلاب را سیاست اصلی دولت می‌دانستند.

انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48913
اخبار مرتبط

نظرات شما