طبق نظر آیت‌الله نوری همدانی اعلام شد؛

شاخصه‌های نامزد اصلح در انتخابات ریاست‌جمهوری

آیت‌الله «حسین نوری همدانی» از مراجع عظام تقلید بدون نام‌بردن از نامزد خاصی برای انتخابات ریاست‌جمهوری، شاخصه‌های یک نامزد در تراز نظام اسلامی را بیان کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» آیت‌الله نوری همدانی، در پاسخ به سؤال عده‌ای از فضلای حوزه علمیه از محضر ایشان پیرامون انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۳، توضیحاتی را ارائه نمود.

 در این توضیحات آمده است: بدون تردید زمانی که در آن واقع هستیم دارای شرائط خاصی است و ازآنجاکه علمای محترم باید زمان‌شناسی سرلوحه کارشان باشد «الْعَالِمُ بِزَمَانِهِ لَا تَهْجُمُ عَلَیْهِ اللَّوَابِسُ» اینجانب با تشکر از این احساس مسئولیت شما فرزندان عزیزم، به عرض محترم می‌رساند که اینجانب هیچ شخص خاصی را معین نمی‌کنم و نام نمی‌برم؛ اما توصیه می‌کنم فردی را انتخاب کنید که متدین، متخصص، متعهد، انقلابی و دنبال‌کننده افکار و خط امام راحل «رحمت‌الله» و رهبری معظم انقلاب باشد. قدرت ارتباط با دنیا، مدافع مظلومان و در رأس همه، خدمت و محبت به مردم را سرلوحه کار قرار دهد.

 آیت‌الله نوری همدانی ادامه داده است: هریک از کاندیداهای محترم و طرفداران آنها دقت داشته باشند اخلاق را در کار خود اصل قرار دهند. هرگونه تخریب، تهمت، افترا و ایجاد اختلاف و ناامیدی جایز نمی‌باشد، و إن‌شاء الله شما فضلای محترم با این مشخصه‌ها همه مردم بزرگوار را به حضور در این انتخابات دعوت نموده و بار دیگر دشمنان را ناامید گردانید. توفیق همگان را از خداوند متعال خواستارم.

 وزارت کشور اسامی داوطلبان احراز صلاحیت شده انتخابات چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام کرد و براین‌اساس مصطفی پورمحمدی، سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف، علیرضا زاکانی، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی و مسعود پزشکیان در ریاست‌جمهوریِ چهاردهم، به رقابت می‌کنند.

 بر اساس برنامه زمان‌بندی ابلاغ شده از سوی ستاد انتخابات کشور، روز جمعه هشتم تیرماه امسال انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری در سراسر ایران اسلامی برگزار می‌شود.
انتهای پیام/


منبع:ایرنا
http://qomefarda.ir/49238
اخبار مرتبط

نظرات شما