مدیرحوزه‌های علمیه کشور:

منطق انقلاب باید در فکر و گفتمان تجلی پیدا کند

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه منطق انقلاب اسلامی باید در نظامات فکری و گفتمانی تجلی پیدا کند، گفت: امام راحل (ره) از بین‌الملل دید کلانی داشتند و خطوط بنیادین نهضت را ترسیم کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» آیت‌الله علیرضا اعرافی بعدازظهر چهارشنبه در هجدهمین اجلاس مدیران و نمایندگان جامعةالمصطفی اظهار کرد: جایگاه جامعةالمصطفی تاریخی، ممتاز و بی‌نظیر است و در کنار حوزه‌های علمیه نقش‌آفرینی کرده است.

 مدیر حوزه‌های علمیه کشور بیان کرد: فتوحات و پیروزی‌های صدر اسلام تلنگری برای مقابله با زورگویان و ظالمان سرزمین‌ها همچون ایران بود و مردم نیز با عقل و درایت از این دین الهی و معارف اهل‌بیت (ع) استقبال کردند.

 امام‌جمعه قم ادامه داد: مهاجرت دیگر سرزمین‌ها به ایران مرحله مهمی برای تعمیق اسلام و تشیع در این سرزمین بود و مهاجرت امام رضا (ع) و خانواده اهل‌بیت (ع) قله دیگری برای ایران شد.

 آیت‌الله اعرافی ابراز کرد: مهاجرت علویان، حضرت معصومه (س) و تشکیل حکومت اسلامی از مهم‌ترین مهاجرت‌ها در راستای تعمیق اسلام و معارف الهی بود و شهرهای قم، اصفهان، قم، شیراز، ری و تهران نهادهای مهم علمی در ایران بودند.

 عضو فقهای شورای نگهبان اذعان کرد: ایران در مسیر شکل‌گیری نهادهای علمی دچار تحول شد و در عرصه‌های کادرسازی، نهادسازی و تولید علم به‌واسطه پیوند با اسلام و اهل‌بیت (ع) نقش متمایز و بی‌بدیلی داشت.

 عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: گرایش‌های سیاست‌زده غیر جامع و عمیق نیستند؛ آنچه امام خمینی (ره) بر آن تأکید داشتند سیاست‌ورزی حکیمانه، انقلابی و سنجیده و فعال است.

 مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه انقلاب اسلامی برآمده از تطور بزرگ تاریخی حوزه است، گفت: امام خمینی (ره) در برابر فقر تئوری و نظریه کلان و بنیادین، نظریه انقلاب اسلامی و ارکان آن تا ولایت و راهبری را پایه‌ریزی و در نجف آن را تکمیل کردند و بخش مهم آن در قانون اساسی تجلی پیدا کرده است.

 امام‌جمعه قم با بیان اینکه منطق انقلاب اسلامی باید در نظامات فکری و گفتمانی تجلی پیدا کند، یادآور شد: امام راحل (ره) از بین‌الملل دید کلانی داشتند و خطوط بنیادین نهضت را ترسیم کردند.

 آیت‌الله اعرافی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) این اجازه را ندادند که انقلاب اسلامی از جریانات درگیری تبعیت کند و توسط مبانی غیر اسلام هدایت شود.
انتهای پیام/


منبع:مهر
http://qomefarda.ir/49522
اخبار مرتبط

نظرات شما