قم فردا گزارش می‌دهد؛

حضور گسترده ضامن امنیت نظام و کشور است

کارشناسان به افزایش عزت و اقتدار کشور با حضور گسترده و انتخاب فرد اصلح در انتخابات ریاست‌جمهوری تأکید کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری که به دلیل شهادت رئیس‌جمهور زودتر از موعد در هشتم تیرماه برگزار شد به‌دور دوم کشیده شده و قرار است دور دوم این انتخابات در روز جمعه ۱۵ تیرماه برگزار شود. مردم باید در این روز در پای صندوق‌های رأی از بین دو نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری یعنی آقایان جلیلی و پزشکیان یک نفر را برای خدمت به کشور در جایگاه ریاست‌جمهوری انتخاب کنند.
حضور و مشارکت مردم در هر انتخاباتی مخصوصاً انتخابات ریاست‌جمهوری بسیار مهم و ضروری برای نظام و کشور است و دراین‌خصوص رهبر معظم انقلاب فرمودند: هرکس به ایران قوی و سرافراز علاقه‌مند است و هرکس معتقد به حمایت از نظام است، در انتخابات مشارکت کند.

مشارکت در انتخابات بیانگر حساسیت مردم در سرنوشت خود است
از همین رو سردار مهدی کبیری‌پور در گفتگو با ما ضمن تأکید بر مشارکت حداکثری در دور دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری اظهار داشت: مشارکت مردم در انتخابات، در واقع تحقق یک حق طبیعی و قانونی در نظام مترقی مردم‌سالار دینی است.
وی ادامه داد: مشارکت در انتخابات، بیانگر حساسیت و هوشیاری مردم در شکل‌گیری سرنوشت فردی و اجتماعی خود است.
جانشین فرمانده سپاه استان قم اضافه کرد:  عدم مشارکت در انتخابات، به معنی اجازه‌دادن به بدخواهان و دشمنان این کشور پهناور و این نظام مقدس برای دست‌درازی به آب‌وخاک و ناموس این مردم مؤمن و پاک‌سیرت است.

مشارکت گسترده تضمین امنیت نظام است
همچنین در این خصوص حجت‌الاسلام محمد ملک‌زاده در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اهمیت حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی  اظهار داشت: انتخابات ایران در محافل جهانی به‌شدت رصد می‌شود و دشمنان نسبت به دنبال‌کردن آن حساسیت بیشتری دارند.
وی ادامه داد: باتوجه‌به اینکه چشم دوست و دشمن به انتخابات ما دوخته شده است اهمیت مشارکت بالا در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری به‌خوبی مشخص است.
این کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات باعث افزایش اقتدار بین‌المللی و امنیت کشور می‌شود، گفت: از مزایای دیگر مشارکت بالا عقب‌نشینی دشمن است. وقتی نظامی پشتوانه مردمی قوی داشته باشد تحریم‌ها به آن اثر نخواهد کرد.
وی اضافه کرد: مشارکت بالا در انتخابات باعث تقویت مشروعیت بین‌المللی نظام در دنیا می‌شود و همین مسئله باعث افزایش قدرت دیپلماسی ایران در دنیا خواهد شد.

بر همین اساس باید گفت حضور در انتخابات نه‌تنها انتخاب یک شخص برای قوه مجریه است؛ بلکه انتخاب اقتدار، امنیت و آرامش کشور و مردم است.
افزایش عزت و اقتدار کشور با حضور گسترده و انتخاب اصلح
این در حالی است که آیت‌الله حسینی بوشهری در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اهمیت حضور حداکثری مردم در انتخابات و انتخاب فرد اصلح، اظهار داشت: باتوجه‌به اینکه انتخابات ریاست‌جمهوری ما به دور دوم کشیده شد طبعاً تعدادی از مردم ما موفق نشدند در انتخابات دور اول شرکت کنند.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اضافه کرد: ما باید همان‌گونه که در عرصه‌های دیگری که به دنیا نشان داده‌ایم مقتدر هستیم و اجازه به دشمن نداده‌ایم و نخواهیم داد که در امور داخلی ما ورود پیدا کنند، از نظر حضور مردم که یکی از ارکان مهم بقا و استمرار انقلاب ماست هم باید در حقیقت حرف جدی در دنیا داشته باشیم.
آیت‌الله حسینی بوشهری عنوان کرد: مسئله شرکت‌کردن یا نکردن یک بحث شخصی امروز نیست بحثی است که مربوط به اصل انقلاب اسلامی است، مربوط به پیمانی است که مردم ما با حضرت امام (ره) بسته‌اند، مربوط به ایثار و خودگذشتگی شهیدان ماست و مجموعه مسائلی که ما دررابطه‌با انقلابمان داریم ایجاب می‌کند که هر کس دِین خود را به انقلاب ادا کند.
وی ادامه داد: امروز وظیفه ما ادای دِین نسبت به انقلاب است، اگر در دوران دفاع مقدس مردم ما، پیر و جوان، دارا و ندار؛ یعنی کسانی که امکانات مالی داشتند و کسانی که امکانات مالی نداشتند و کسانی که می‌توانستند در جبهه حضور پیدا کنند، همه بر اساس آنچه که می‌توانستند اقدام می‌کردند و خروجی و نتیجه آن این شد که ما دشمن را از خاک بیرون کردیم و بدون اینکه حتی یک وجب از خاک ما در اختیار دشمن قرار بگیرد از این جنگی که دشمن بر ما تحمیل کرده بود سربلند بیرون آمدیم.
عضو جامعه مدرسین خاطرنشان کرد: امروز مردم ما باید بدانند ما در یک جنگ قرار داریم، جنگی که دشمن طراحی و برنامه‌ریزی کرده است، آنها به دنبال تضعیف ملت ایران و پایگاه‌های اصلی انقلاب ما که خود مردم هستند، است.
وی ادامه داد: یعنی اگر در دنیا منعکس شود که مردم حضور جدی در صحنه دارند به همان جهت و اعتبار ما بالاتر خواهد رفت.
آیت‌الله حسینی بوشهری تصریح کرد: ابتدا توصیه می‌کنم کسانی که در دور اول انتخابات به هر دلیلی نتوانستند حضور پیدا کنند حتماً تصمیم جدی بگیرند که روز جمعه پای صندوق‌های رأی حاضر شوند و کسانی هم که در دور اول شرکت کردند نگویند ما به وظیفه خودمان یک‌بار عمل کرده‌ایم دیگر لازم نیست.
وی گفت: آنها باید باانگیزه قوی‌تر تا بتوانند به نتیجه برسانند و نتیجه اصلی شرکت بالا و مشارکت بالای مردم در انتخابات است.

با وجود آن که تا روز برگزاری انتخابات فرصت چندانی باقی نمانده؛ اما هنوز هم برخی از افراد جامعه در خصوص حضور در پای صندوق رأی تردید دارند حال آن که یکی از نیازهای جدی کشور برای حرکت در مسیر پیشرفت و تعالی و تقویت اقتدار ملی در راستای مقابله با تهدیدات خارجی، مشارکت حداکثری مردم در آوردگاه مهمی چون انتخابات است.انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/49547
اخبار مرتبط

نظرات شما