قم فردا گزارش می‌دهد؛

چشم مردم دنیا به انتخابات ایران است

کارشناسان با اشاره به اینکه امروز چشم دوست و دشمن به انتخابات ما دوخته شده است، گفت: ایران در حال حاضر یکی از مؤثرترین کشورها در تحولات جهان است به‌طوری‌که چشم مردم دنیا به اخبار ایران و مخصوصاً انتخابات است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» حضور و مشارکت مردم در هر انتخاباتی مخصوصاً انتخابات ریاست‌جمهوری بسیار مهم و ضروری برای نظام و کشور است و دراین‌خصوص رهبر معظم انقلاب فرمودند: هرکس به ایران قوی و سرافراز علاقه‌مند است و هرکس معتقد به حمایت از نظام است، در انتخابات مشارکت کند.
باتوجه‌به اینکه چشم دوست و دشمن به انتخابات ما دوخته شده است اهمیت مشارکت بالا در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری به‌خوبی مشخص است.

نگاه جهان به انتخابات ریاست‌جمهوری ایران است
از همین رو حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن خیری در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به انتخابات پیشرو، اظهار داشت: در اقصی‌نقاط عالم چشمشان امروز به دست ما و به رأی ما است، چه در جبهه مقاومت، چه در جبهه انسانیت و حتی نگاه آن دانشجوی دانشگاه‌های غربی از جمله نیویورک، لندن و پاریس به رفتار کاندیداهای ما و انتخابات ما است، لذا باید به نقش تاریخ‌ساز خودمان توجه کنیم که رأی ما می‌تواند در سطح جهان ایجاد تحول کند.
وی افزود: نتیجه انتخابات پیشرو می‌تواند در رفتار و رویه دولت‌های بیگانه تأثیرگذار باشد و این پیام را داشته باشد که اتکا به مردم چه سرمایه عظیمی است این‌ها مسائلی است که باید گفته شود؛ اما متأسفانه در رفتار برخی از کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری برجسته نیست.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قم خاطرنشان کرد: سیاه‌نمایی‌هایی که توسط برخی‌ها  رخ می‌دهد باعث افسوس است که چقدر دید برخی از افراد کوتاه و محدود است باید به عمق راهبردی توجه شود و به راهبرد اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران و چشم‌انداز تمدن‌ساز توجه شود.
وی بیان داشت: یکپارچگی ما می‌تواند کشور را به‌پیش ببرد با یکپارچگی و انسجام است که مشکلات کشور از جمله مشکلات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی حل می‌شود راه دیگری برای پیشرفت وجود ندارد، انفعال و وادادگی کشور  را نه در اقتصاد موفق می‌کند و نه مشکلات دیگر را حل می‌کند.
حجت‌الاسلام خیری با اشاره به ظرفیت‌های ایران، گفت:  ما امروز در نقطه بسیار حساسی جغرافیایی در جهان قرار داریم و سرمایه و ثروت‌های بکر و دست‌نخورده بسیار زیادی داریم.
وی اضافه کرد: این ظرفیت‌ها برای پیشرفت جامعه به کار می‌آید باید زمینه ایجاد شود که توسعه نیروی انسانی برای استحصال این سرمایه‌های موجود انجام شود و باتوجه‌به دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و باتوجه‌به نیروهای انسانی  که وجود دارد می‌تواند امیدآفرین باشد و می‌تواند ظرفیت‌ها را به کار بگیرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قم خاطرنشان کرد: اما اگر ما خودمان را نشناختیم و خودمان را باور نکردیم و چشممان به دست بیگانگان بود در جامعه ناامیدی ایجاد می‌شود و ظرفیت‌ها شناخته نمی‌شود باید ما لبخندمان به مردم خودمان باشد و اخممان  به دشمنان باشد این‌ها است که می‌تواند توفیقات کشورمان را مضاعف می‌کند.

از مزایای دیگر مشارکت بالا عقب‌نشینی دشمن است. وقتی نظامی پشتوانه مردمی قوی داشته باشد تحریم‌ها به آن اثر نخواهد کرد. مشارکت بالا در انتخابات باعث تقویت مشروعیت بین‌المللی نظام در دنیا می‌شود و همین مسئله باعث افزایش قدرت دیپلماسی ایران در دنیا خواهد شد.
چشم مردم دنیا به انتخابات ایران است
این در حالی است که حسین صابری در گفتگو با خبرنگار «قم فردا» اظهار داشت: ایران در حال حاضر یکی از مؤثرترین کشورها در تحولات جهان است به‌طوری‌که چشم مردم دنیا به اخبار ایران و مخصوصاً انتخابات است و حتی انتخابات پیشرو سرنوشت‌سازترین انتخابات نسبت به انتخابات قبل است.
وی ادامه داد: مردم ایران در برهه زمانی حساسی هستند و تک‌تک رأی مردم ایران نه‌تنها در سرنوشت خودشان بلکه مؤثر در سرنوشت کشورهای منطقه و یا حتی کشورهای جهان است و مردم ایران در شرایط یک انتخاب بزرگ هستند.
عضو شورای اسلامی شهر قم بیان داشت: ریل‌گذاری توسعه و پیشرفت توسط شهید رئیسی باید پابرجا بماند و پیشروی کند تا هم مشکلات مردم اعم از اقتصادی و معیشتی حل شود و هم درس عبرتی برای جهان‌خواران و تحریم‌کنندگان باشد و شاهد ایران قوی باشیم.
وی خاطرنشان کرد: کسانی که رأی نمی‌دهند حق خود را ضایع می‌کنند و دیگران برای آنها تصمیم خواهند گرفت و نباید بعد از انتخابات و تعیین رئیس‌جمهور گلایه‌ای داشته باشند، باید رأی بدهیم تا مطالبه‌گر باشیم.
صابری تأکید کرد: کسانی که تحت‌تأثیر رسانه‌های معاند و برخی سلبریتی‌ها هستند هشیار باشند و فریبشان را نخورند که اینها درس خود را پس داده‌اند و آن‌ها جز خود و جیبشان دلسوز کسی نیستند، رأی ندادن فقط دشمنان و تحریم‌کنندگان را قوی‌تر می‌کند و شرایط را سخت‌تر می‌کند.

درهرصورت مشارکت بالای مردم در انتخابات، افزایش قدرت نظام اسلامی را در پی داشته و پایه‌های آن را بیش‌ازپیش مستحکم خواهد ساخت.


انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/49548
اخبار مرتبط

نظرات شما