از ظرفیت نهاد‌های مردمی همچون بسیج برای رفع فقر استفاده شود

آقای رئیسی گفت: از تجربه‌های موجود در استفاده از ظرفیت‌های نهاد‌های مردمی همچون خیریه‌ها و بسیج برای رفع فقر بهره گرفته شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت الاسلام رئیسی این سخنان را در اولین جلسه شورای‌عالی رفاه و تامین اجتماعی در دولت سیزدهم بیان کرده و در یک نمونه موفق از تجربه به میدان آمدن ظرفیت‌های مردمی در موضوع امدادرسانی در اوایل همه‌گیری کرونا بنا به سفارش رهبر انقلاب نام برد.

پیش‌تر نیز رهبر انقلاب در سخنرانی نوروز امسال استفاده از ظرفیت خیریّه‌های مردمی، نهاد‌های انقلابی، امنای مساجد را که در زمینه رفع فقر و ایجاد اشتغال فعال هستند را فرصتی مهم برای دولت بر شمرده بودند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه باید ماشین تولید فقر را باید متوقف کنیم، گفته بود با توجه به اینکه اقتصاد لیبرالی ریشه فقر و محرومیت در کشور است بنابراین نمی‌توانیم اجازه دهیم این اقتصاد همچنان تولید فقر کند و با تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید آن را از بین برد.

به گفته سردار سلیمانی، آذر امسال به مناسبت هفته بسیج، ۲ هزار و ۵۵۰ پروژه محرومیت زدایی سازمان بسیج مستضعفین به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی احداث ۴۰ هزار مسکن مددجویی آغاز شده است.انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/31843
اخبار مرتبط

نظرات شما