مشاور عالی فرمانده هوافضای سپاه پاسداران:

ایران کشوری تعیین‌کننده در بخش هوافضاست/توان موشکی ایران قابل خدشه نیست

مشاور عالی فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: قدرت و بالندگی نیروی هوافضای سپاه پاسداران در مباحث پهپادی، ایران را به یکی از کشورهای مهم، تأثیرگذار و تعیین‌کننده در عرصه هوا و فضا تبدیل کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  سردار علی بلالی شامگاه شنبه در حاشیه حضور در نمایشگاه«آسمان اقتدار» دستاوردها و توانمندی‌های نیروی هوافضای سپاه در قم و حضور در ویژه‌برنامه گفت‌وگوی خبری، بابیان اینکه نیروی هوافضای سپاه یکی از نیروهای جوان و بااستعداد کشور است، اظهار کرد: مهم‌ترین مؤلفه قدرت ما همین نیروهای جوان و مؤمن هستند که در عرصه روزآمدی، کارآمدی و تجربه اقدامات شاخص و تأثیرگذاری را انجام می‌دهند.
سردار بلالی یادآور شد: با استفاده از مهندسی معکوس و دانش بومی طی چند دهه اخیر جمهوری اسلامی پیشرفت‌های قابل‌توجهی در ساخت پهپادها به دست آورده است.
مشاور عالی فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروزه دانش و توان پهپادهای مختلف هدف، ارتباطی، شناسایی، رزمی، باروری ابرها و غیره همه بومی‌شده و در داخل کشور ساخته می‌شود.
سردار بلالی یادآور شد: در سالهای اخیر برد، ارتفاع، موتور و مداومت پرواز پهپادهای ساخت داخل بسیار پیشرفت و ارتقاءیافته است.
وی بابیان اینکه نشاندن سالم پهپاد جاسوسی آر کیو 170 آمریکا یکی از نعمت‌های الهی به نیروی هوافضای سپاه بود، گفت: این پهپاد پایه ساخت بسیاری از نمونه‌های مشابه در ایران شد.
سردار بلالی اظهار داشت: قدرت و بالندگی نیروی هوافضای سپاه پاسداران در مباحث پهپادی، ایران را به یکی از کشورهای مهم، تأثیرگذار و تعیین‌کننده در عرصه هوا و فضا تبدیل کرده است.
وی خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های مهم و اساسی پهپادهای ایرانی در این است که تمام دانش فنی آن بومی است و هیچ‌گونه وابستگی به خارج از مرزها ندارد.
مشاور عالی فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به توان موشکی قابل‌احترام ایران، گفت: توان و قدرت موشکی امروز جمهوری اسلامی قابل‌مقایسه با موشک‌های اسکاد در دفاع و جنگ شهری در دوران دفاع مقدس نیست.
صفرتا صد دانش موشکی بومی است
سردار بلالی اظهار داشت: شهید حسن تهرانی مقدم از مهم‌ترین افراد در بومی‌سازی فناوری موشک‌های اسکاد بود؛ بعد از جنگ تحمیلی نیروی هوافضای سپاه گام‌های بسیار بلندی در بومی‌سازی موشک‌ها برداشته است.
وی اضافه کرد: هم‌اکنون تمام توان و دانش ساخت موشک‌ها بومی است؛ امروزه چندین شهر موشکی در کشور وجود دارد و برد موشک‌های ما به بیش از دو هزار کیلومتر و به انحراف صفر رسیده است.
مشاور عالی فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابیان اینکه رسیدن به توان نقطه زنی موشک‌های بالستیک یک هدف انسان دوستانه است، گفت: هدف از قدرت نقطه زنی موشک‌های ایرانی، جلوگیری از وارد شدن آسیب به افراد بی‌گناه است.
وی بابیان اینکه امروز جمهوری اسلامی به یک قدرت بارز بازدارندگی رسیده که هیچ کشوری نمی‌تواند خدشه‌ای به آن وارد کند، اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های توان موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تنوع این محصولات متناسب با نیازها و تهدیدات احتمالی است.
سردار بلالی در ادامه به توان پدافندی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: قدرت پدافندی جمهوری اسلامی به حدی رسیده که هواپیماهای رادار گریز و بدون سرنشین را در ارتفاع و سرعت بسیار بالا رصد و در صورت نیاز منهدم می‌کند.

مشاور عالی فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه جزییاتی از توان و ویژگی هرکدام از پهپادهای ساخت داخل ارائه کرد.

انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/42154
اخبار مرتبط

نظرات شما