معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استانداری قم:

اسکان ۲۶۲ هزار زائر ایرانی و خارجی در قم

معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استانداری قم گفت: از ابتدای ماه صفر تا دیروز (چهارشنبه) ۱۵ شهریور، ۲۶۲ هزار و ۱۱ زائر ایرانی و خارجی در مکان‌ها و بخش‌های مختلف این استان اسکان داده شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، ابوالقاسم مقیمی اظهار داشت: از این تعداد، ۵۵ هزار و ۱۴۷ نفر در قرارگاه مردمی اربعین، ۲۷ هزار و ۳۴۳ نفر در مراکز اقامتی، ۲۹ هزار و ۹۲۰ نفر در حرم مطهر حضرت معصومه، حدود ۴۰ هزار نفر در مسجد جمکران، حدود ۶۵ هزار نفر در بوستان‌ها و فضای سبز، ۶ هزار و ۳۰۰ نفر در موکب سلفچگان و ۲۹ هزار و ۱۰۵ نفر در مراکز آموزش‌وپرورش اسکان داده شدند.
وی ادامه داد: بر اساس آمار، ۱۳۵ هزار و ۱۳۷ نفر از مردم قم با نام‌نویسی در سامانه سماح برای شرکت در پیاده‌روی اربعین به کشور عراق اعزام شدند که پیش‌بینی می‌شود بیش از ۱۰۰ هزار قمی بدون ثبت‌نام در این سامانه استان را به مقصد عراق ترک کرده‌اند.
معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری قم تصریح کرد: همچنین از ابتدای ماه صفر تا روز گذشته ۳ میلیون و ۷۳۶ هزار و ۷۸۵ دستگاه خودرو وارد قم شده و ۳ میلیون و ۳۰۳ هزار و ۴۶۱ خودرو در این ایام از استان خارج شده است.
مقیمی با اشاره به آمار صدور و تمدید گذرنامه‌ در قم خاطرنشان کرد: مطابق آماری که همکاران ما در فرماندهی انتظامی به ستاد اربعین استان قم گزارش داده‌اند؛ بیش از ۶۵ هزار فقره گذرنامه صدور و یا تمدید شده‌ است.
وی در پایان گفت: تمهیدات لازم برای بازگشت زائران از مرزها به استان قم اندیشیده شده و همکاران من در تلاش هستند تا زائران با کمترین وقفه به قم بازگردند. از هم استانی‌های عزیز تقاضا داریم باتوجه‌به اعلام ستاد مرکزی اربعین، بازگشت خود از عراق را به‌روز جمعه موکول نکنند. پیش‌بینی می‌شود روز جمعه بیشترین آمار بازگشت به کشور را خواهیم داشت.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/45086
اخبار مرتبط

نظرات شما