نماینده سابق مجلس در گفتگو با قم فردا:

اشرافی گری مسئولان عالی رتبه به زیرمجموعه های آنان نیز سرایت خواهد کرد

نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان عالی رتبه و بویژه سران قوا باید توجه داشته باشند که اگر درگیر اشرافی گری شوند؛ تمام زیرمجموعه های تحت امر آن ها در این دام خواهند افتاد که اگر چنین شود؛ برای کشور فاجعه آمیز خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی حسینی در گفتگو با خبرنگار  قم فردا با اشاره به توصیه های رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با مردم قم گفت: البته زمینه اشرافی گری در هر انسانی وجود دارد؛ چراکه شیاطین جنّ و إنس همیشه در تلاشند تا انسان را به اشرافی گری سوق دهند.
وی ادامه داد: در عین حال باید توجه داشت که خطر غلتیدن در دام اشرافی گری برای افراد صاحب قدرت و مقام بیشتر است؛ چراکه این افراد علاوه بر شیاطین، گاهی از سوی خود جامعه و افراد نزدیک به خود مانند خانواده نیز دعوت به تجمّل و اشرافی گری می شوند.
عضو سابق کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: نکته در این است که این افراد، اشرافی گری خود را توجیه هم می کنند و به این فکر می رسند که با پست و مقام به دست آمده، دیگر نمی توان در یک خانه معمولی زندگی کرد و نمی توان با یک اتومبیل معمولی جا به جا شد؛ در حالی که اگر این افراد تربیت لازم را کسب کرده باشند؛ در دام این توجیه ها نمی افتند.
حجت الاسلام حسینی گفت: این اشرافی گری به تعبیر رهبر معظم انقلاب؛ به  بلای بزرگی برای کشور و نظام ما تبدیل شده است که باید با آن مقابله کرد؛ بویژه اشرافی گری از مسئولان بلندمرتبه پذیرفته نیست؛  آن هم مسئولانی که زمانی مجالس عقد و عروسی فرزندان خود را در حسینیه ها و مساجد برگزار می کردند؛ اما امروزه این مجالس را به هتل های مجلّلی منتقل کرده اند که فقط هزینه غذای هر میهمان در آن، یک میلیون و چهارصد هزار تومان است.
نماینده مردم قزوین در مجلس نهم پیشنهاد داد تا برای دوری مسئولین از اشرافی گری، یک دوره تربیتی اخلاقی برای آنان و پیش از شروع مسئولیت تدارک دیده شود.

ضرورت استفاده از ظرفیت عظیم جوانان در بدنه اجرایی کشور
وی همچنین درباره توصیه های مکرّر رهبر معظم انقلاب به بهره گیری از ظرفیت و نیروی جوان در بدنه اجرایی کشور تصریح کرد: جوان، هم محافظه کار و ترسو نیست و هم از نظر جسمانی قوی است؛ بنابراین روح آزادگونه و شجاعانه جوانان، می طلبد تا هم ظرفیت عظیم آنان شناسایی شود وهم از این  ظرفیت مهم در مسئولیت های مختلف استفاده شود.
وی با انتقاد از بالا بودن سنّ بدنه اجرایی در کشور گفت: اگر برخی وزرای ما در برخی جلسات چُرت می زنند؛ نباید به آنان اعتراض کرد که چرا چُرت می زنند؛ بلکه اعتراض باید به این امر انجام شود که چرا چنین مسئولی با این سنّ بالا و توان جسمانی کم انتخاب شده است.
حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی حسینی در عین حال اضافه کرد: البته لازم است تا از تجربیات این افراد باتجربه در اتاق های فکر استفاده شود تا جوانان بتوانند به بهترین شکل، اندیشه های برآمده از این اتاق های فکر را عملیاتی کنند.

انتهای پیام/120
http://qomefarda.ir/2466
اخبار مرتبط

نظرات شما