چمران: برای جوانگرایی در مجلس باید منطقی کار شود

رئیس دوره‌های پیشین شورای شهر تهران گفت: مجلس فقط کار اجرایی نیست و با قانون و قانون‌گذاری سروکار دارد به همین دلیل نامزدهای انتخابات باید از پختگی برخوردار باشند ضمن اینکه تمام جوانب را با هم دید و دچار افراط و تفریط نشویم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،مهدی چمران رئیس دوره‌های پیشین شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در مورد جوانگرایی در مجلس و حضور جوانان در انتخابات خانه ملت ضمن موثر دانستن این اتفاق گفت: برای جوانگرایی باید منطقی کار کنیم اگر مقام‌معظم رهبری به جوانگرایی اشاره می‌کنند به این معناست که افراد بتوانند جایگزینی برای خودشان تربیت و تجربیات خودشان را به آن‌ها منتقل کنند تا نیروهای جوان به میدان بیایند و توانمندی هایشان را عرضه کنند.

وی جوان یا پیر بودن را ملاک مناسبی برای تایید و رد کسی ندانست و افزود: درمورد مجلس هم همینطور است؛ باید از جوانان دراین قوه استفاده کرد اما هر حوزه‌ای نیاز به افراد متخصص دارد که به آن اشراف داشته باشند و صرف جوان یا پیر بودن نمی‌توان کسی را تایید یا رد کرد و باید تمام این گزینه‌ها را با یکدیگر سنجید.

چمران ادامه داد: قاعدتا باید افرادی توانمند باشند که تجربه کار هم داشته باشند زیرا مجلس فقط کار اجرایی نیست، کار در مجلس کار با قانون و قانون‌گذاری است و افراد کاندید باید از پختگی مدنظر برخوردار باشند باید تمام جوانب را باهم دید و دچار افراط و تفریط نشویم یک بار هم مقام‌معظم رهبری اشاره کردند که منظور ما از جوانگرایی پیرزدایی نیست.

رئیس دوره‌های پیشین شورای شهر تهران درپاسخ با بیان اینکه کسی منکر این نیست و من از جوانگرایی استقبال می‌کنم٬ گفت: این حرف درستی است و باید به جوانان اعتماد کرد، اعتماد با ریسک متفاوت است، بنابراین باید کسی که توانمند است را به سرکار آورد، اکنون شاهدیم که بعضی جوانان هنوز سرکاری نیامده محاکمه می‌شوند.

مهدی چمران در پایان با تشریح وضعیت کاری خود در اوایل انقلاب٬ بیان کرد: ابتدای انقلاب من هم در سنین جوانی بودم که شروع به کارکردم و تجربه اندکی در کار اجرایی داشتم و امثال من از کسانی که تجربه بیتشری داشتند آموختند و خودشان جلو آمدند٬ ما حتی آن زمان فرمانده لشکری با ۲۵ یا ۲۲ سال سن هم داشتیم که بسیار هم لایق و مسلط بودند.
انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/9939
کلیدواژه: چمران مجلس افراد
اخبار مرتبط

نظرات شما