مسئول بسیج مهندسین کشاورزی استان قم:

ارزیابی و آمایش سرزمینی برای کشت در استان وجود ندارد /غفلت مسئولین از دریاچه حوض سلطان

مسئول بسیج مهندسین کشاورزی استان قم با اشاره به اینکه باید بخش های نیمه دولتی به صورت سیستمی و یا کنترلی کار کنند، گفت: در استان ارزیابی و آمایش سرزمینی برای کشت وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، احمد آقابابایی پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اهمیت ارتباط بین اقشار بسیج، اظهار داشت:ارتباط بین اقشار بسیج می تواند از مهمترین مسائل در حل مشکلات کشور باشد.
وی ادامه داد: در سال 1399 با مسئولین استان جلسات متعددی را برگزار کردیم. از بسیجیان دعوت کردیم و مشکلات را احصا و نیازسنجی ها صورت گرفت.
مسئول بسیج مهندسین کشاورزی استان قم خاطرنشان کرد: سعی کردیم از نخبگانی که در عرصه کشاورزی دارای رزومه بودند در شورای راهبردی و هیئت های اندیشه ورز استفاده کنیم.
وی عنوان کرد: اقدام به تشکیل 15گروه جهادی کردیم که تاکنون 10گروه تشکیل شده و از این تعداد 9گروه ثبت شده است.
آقابابایی با اشاره به اینکه چهار کانون را تشکیل دادیم، گفت: ذیل این کانون ها هشت واحد تشکیل شده که سعی شده است اسامی تمامی این کانون ها مذین به اسامی شهدا باشد.
وی اضافه کرد: گروه های جهادی تشکیل شده حداقل یکبار در مناطق محروم حاضر شده اند و در موضوعات دام سنگین و سبک و گیاه شناسی فعالیت های مورد نظر را داشته اند.
مسئول بسیج مهندسین کشاورزی استان قم با اشاره به اینکه اهداف ما آموزش، کمک و فعالیت های راهبردی است، عنوان کرد: یکی از برنامه های ما در روستا ها آموزش و بسترسازی در کسب مهارت است که این موضوع می تواند باعث کاهش مهاجرت، جلوگیری از حاشیه نشینی، حفظ جمعیت روستا و ترغیب به مهاجرت معکوس و ایجاد اشتغال برای کارشناسان شود.
وی خاطرنشان کرد: مشکلات روستا ها احصا شده است و در کارگروه های مانع زدایی و محرومیت زدایی مورد بررسی قرار گرفته است تا برای رفع آنها اقدامات لازم صورت بگیرد.
آقابابایی با اشاره به اینکه باید بخش های نیمه دولتی به صورت سیستمی و یا کنترلی کار کنند، گفت: در این خصوص مجلس و دولت باید ورود کنند.
وی افزود: در استان طرح بسیار است ولی اجرا نمی شود.یکی از وظایف ما تسهیل و کارآمدسازی است.
مسئول بسیج مهندسین کشاورزی استان قم با اشاره به اینکه در استان ارزیابی و آمایش سرزمینی برای کشت وجود ندارد، گفت: مسئولین از دریاچه حوض سلطان غفلت کرده اند و استان برای آن برنامه ای ندارد.
وی افزود: استان قم در بحث تامین گوشت قرمز کشور سهمی 12درصدی را داشت که امروز به 7درصد رسیده است.

انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/29841
اخبار مرتبط

نظرات شما