مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران:

میزان توسعه شهرک‌های صنعتی در استان قم بالاتر از میانگین کشوری است/ زیرساخت‌های بسیار خوبی در قم برای سرمایه‌گذاران ایجاد شده است

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بابیان این که میزان توسعه شهرک‌های صنعتی در استان قم بالاتر از میانگین کشوری است، گفت: زیرساخت‌های بسیار خوبی در قم برای سرمایه‌گذاران ایجاد شده است.

علی رسولیان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، با اشاره برنامه‌های صورت گرفته در استان قم اظهار داشت: بعد از سفر رئیس‌جمهور به قم، وزیر صمت در راستای پیگیری این مصوبات دستور تشکیل جلسه دادند که نشان‌دهنده عزم جدی وزیر برای حل مشکلات است.
وی ادامه داد: در سفر رئیس‌جمهور به قم مشکلات 130 نفر از مراجعه‌کنندگان تعیین تکلیف شد و با راه‌اندازی سامانه 124 این مشکلات به‌صورت سیستمی بررسی می‌شود.
وی افزود: حل مشکلات واحدهای تولیدی و راکد یکی از تأکیدات ویژه رئیس‌جمهور است و در تمامی استان‌ها این مهم در دستور کار قرار دارد.
رسولیان بیان داشت: 1340 واحد صنعتی در کشور به علت احکام قضایی راکد مانده که با مصوبه مجلس شورای اسلامی انتظار می‌رود که مشکل این واحدها حل شود.
وی تصریح کرد: امروز خیلی از سرمایه‌گذاران متقاضی زمین هستند که باید با برطرف کردن مشکلات آن‌ها از ظرفیت‌ها این‌ها حداکثر استفاده را داشته باشیم علاوه بر این 167 واحد راکد در استان وجود دارد و واحدهای نیز با ظرفیت پایین کار می‌کنند که با حمایت می‌توان آن‌ها را احیا و به ظرفیت خوبی رساند.
رسولیان ادامه داد: برنامه مهم دیگر افزایش ظرفیت تولید است که در استان‌ها کلید زده‌شده و با مشاورینی که در تمامی استان‌ها انتخاب‌شده، راهکارهای زیادی در این زمینه احصا شده است تا این واحدها از رکود خارج شوند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، بابیان اینکه تأمین مالی واحدها نیز در دستور کار است، تصریح کرد: در شهرک‌های صنعتی تمرکز ما بر منابع داخلی است و اینکه بتوانیم از تسهیلات دولتی بهره بگیریم با مشکلاتی روبرو هستیم.
وی ادامه داد: ما نباید در خصوص سرمایه‌گذاران کوتاهی کنیم و باید زیرساخت‌های آن‌ها را فراهم کنیم.
رسولیان خاطرنشان کرد: درزمینهٔ زیرساخت‌ها استان قم به‌خوبی وارد عمل شده و امسال بسترهای خوبی فراهم‌شده است تا سرمایه‌گذاران قمی که تعدادشان هم دلگرم‌کننده است بتوانند از این مهم بهره ببرند.
وی به توسعه شهرک‌های صنعتی اشاره کرد و گفت: درکل کشور توسعه شهرک‌ها زیر ۲۰۰۰ هکتار بوده است اما امسال قم به‌تنهایی ۱۳۴۰ هکتار توسعه شهرک‌ها را در برنامه خود دارد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به تأمین آب در شهرک‌ها اشاره کرد و گفت: در کل استان‌ها در سال ۱۳۹۹ زیر ۴۰۰ لیتر بر ثانیه آب تأمین کرده‌اند اما در قم شرکت شهرک‌های صنعتی به‌تنهایی ۱۴۰ لیتر بر ثانیه آب و ۳۱۷ لیتر بر ثانیه پساب خریداری کرده که اقدام بسیار مهم و حیاتی است به‌طوری‌که قم استانی خواهد بود که در سال‌های پیش رو نیازی به زیرساخت‌ها نخواهد داشت.
وی به همکاری با ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اشاره کرد و گفت: مصوبه‌های این ستاد در سراسر کشور لازم اجرا است و علاوه بر این هدف وزارت صمت تنفیذ محوریت امور به استان‌ها است.
رسولیان تصریح کرد: درزمینهٔ کمبود مواد اولیه هم گام‌های خوبی برداشته‌شده است به‌طوری‌که بسیاری از اقلام مانند فولاد از سهمیه‌بندی خارج‌شده است.

انتهای پیام/110


http://qomefarda.ir/30649
اخبار مرتبط

نظرات شما