در حاشیه عدم استقبال مناسب شهروندان قمی از واکسیناسیون کرونا؛

چه کسانی باید در زمینه اقناع‌سازی مردم وارد عمل شوند؟

عدم استقبال شهروندان قمی از واکسیناسیون کرونا این سؤال را در ذهن‌ها تداعی می‌کند که به‌راستی چه کسانی باید در زمینه اقناع‌سازی مردم وارد عمل شوند؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  عدم استقبال شهروندان قمی از واکسیناسیون امروز نه‌تنها در رسانه‌های داخلی بلکه در رسانه‌های معاند و بیگانه نیز بازتاب داشته است.
البته این اولین‌بار نیست که قم در زمینه کرونا خبرساز می شود در روزهای اولی که این بیماری با شجاعت پزشکان قمی در قم شناسایی شد نیز سیلی از هجمه‌ها به این شهر مقدس وارد شد و در واقع قم هراسی گسترده ای در داخل و خارج به راه افتاد.
اما در برابر این هجمه ها شاهد روشنگری‌های زیادی از سوی رسانه‌ها و همچنین مدیران بودیم که این عملیات روانی به حق و به جا خنثی شد.
اما امروز و در فاصله دوساله از شیوع کرونا در کشور و تأمین واکسن به‌اندازه‌ای کافی شاهد این هستیم که شهروندان قمی کمترین استقبال را از واکسن دارند.
موضوعی که سیامک محبی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم نیز آن را تأیید می‌کند و می‌گوید: واکسیناسیون وسیع در کشور باعث کاهش آمار تلفات کرونایی شده است اما استقبال از واکسیناسیون در استان قم مطلوب نیست.
وی با اشاره به شناسایی امیکرون در استان قم بیان می‌کند: در صورت سهل‌انگاری و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، آمار مبتلایان می‌تواند به‌صورت موشکی افزایش یابد.
عدم استقبال شهروندان قمی از واکسن کرونا در حالی است که به نظر می‌آید اقناع‌سازی مناسبی در این زمینه صورت نگرفته است.
در طی یک سالی است که از شیوع واکسیناسیون کرونا در کشور می‌گذرد شایعات زیادی از عوارض تزریق واکسن  منتشر شده که در این میان متأسفانه پاسخ‌های مناسبی به این شایعات داده نشده و همین موضوع عاملی برای واکسن هراسی شده است.
به‌هرحال حضور شهروندان قمی در انتهای جدول واکسیناسیون به‌هیچ‌عنوان زیبنده‌ای این شهر عالم‌پرور نیست و باید همه نهادها و سازمان‌ها خصوصاً دانشگاه علوم پزشکی قم اقداماتی را در جهت اقناع‌سازی مردم انجام بدهند.
نباید از این مهم هم غافل شویم که مراجع عظام تقلید از همان روزهای اول شروع واکسیناسیون بر اهمیت تزریق واکسن تأیید کرده و نظرات پزشکان را فصل‌الخطاب قرار دادند و حتی خود ایشان هر سه دوز واکسن را تاکنون دریافت کرده‌اند.


انتهای پیام/110


http://qomefarda.ir/30814
اخبار مرتبط

نظرات شما