اختصاصی؛

چگونه از تخفیفات هزینه برق مصرفی استفاده کنیم؟

نحوه محاسبه تعرفه برق در ماه های مختلف سال در قم متفاوت می باشد همچنین استفاده از شیوه های مصرفی مختلف باعث تخفیفات و یا حتی رایگان شدن بهای برق مصرفی می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، مشترکانی که مصرف برقشان زیر الگوهای تعیین شده باشد ، مشمول هیچ افزایش قیمتی نشده و همچنان برق را به قیمت یارانه ای استفاده می کنند؛ اما مشترکانی که مصرف برقشان بیشتر از الگو باشد به صورت پلکانی و در سطوح الگو تا ۱.۵، ۱.۵ تا ۲ و بیش از دو برابر الگو، یارانه کمتری دریافت کرده و باید قیمت مازاد بر مصرف الگو را با تعرفه های جدید پرداخت کنند.

بیش از ۷۵ درصد مشترکان خانگی برق تا سقف الگو، مابقی مصرف کنندگان بالاتر از سقف الگو از انرژی برق استفاده می برند. تعداد بسیار معدودی از این مشترکان با بی توجهی به میزان استفاده خود از انرژی حیاتی برق، بیش از ۲ تا چندین برابر بالاتر از الگوهای تعیین شده، برق مصرف می کنند.

 اگر مشترکان در ۴ ماه گرم سال مصرف خود را زیر الگوی مصرف یعنی ماهیانه ۷۰۰کیلوات  قرار داده و نسبت به دوره مشابه سال قبل مصرف کمتری داشته باشند ، از پاداش مدیریت مصرف بهره مند می شوند.

 چنانچه مصرف برق مشترکی در ماه های گرم سال کمتر از الگو بوده و نسبت به سال قبل برق کمتری مصرف کرده باشد ، از پاداش کم مصرفی برابر نرخ هزینه تامین برق(۳۰۷۵ریال) برای هر کیلووات ساعت صرفه جویی بهره مند خواهد شد، و در صورتی که این کاهش مصرف در ایام پیک مصرف برق کشور باشد این پاداش به ۲ برابر افزایش می یابد و حتی امکان رایگان شدن قبض برق مصرفی این مشترک وجود دارد. تمامی مشترکان برق می توانند با پیش بینی و انتخاب پله مصرف خود در اپلیکیشن برق من و سامانه برق ایران کمتر از مصرف سال گذشته، تخفیفی معادل ۵ درصد کل مبلغ صورتحساب خود را دریافت کنند.

 الگوی مصرف در ماه‌های غیر گرم سال برای کل کشور ۲۰۰  کیلووات ساعت در ماه می باشد البته خانواده های تحت پوشش کمیته امداد وبهزیستی تا سقف ۵۰% الگوی مصرف یعنی ماهیانه ۱۰۰کیلوات برق مصرف کنند برق ایشان رایگان می باشد.


انتهای پیام/170


http://qomefarda.ir/33273
اخبار مرتبط

نظرات شما