توقف عرضه برخی کالاهای اساسی در سامانه بازرگام

عرضه برخی کالاهای اساسی شامل روغن نباتی و گوشت قرمز تنظیم بازاری چند هفته ای است به دلایل نامشخص در سامانه عرضه کالاهای تنظیم بازاری عرضه نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم سامانه بازرگام که به عنوان عاملیت توزیع کالاهای اساسی بخش کشاورزی در ماه های اخیر فعالیت کرده و کالاهای اساسی مختلف را با قیمت های مصوب عرضه و به صورت رایگان درب منزل در استان های مختلف کشور توزیع می کرده در روز های اخیر با مشکل عدم عرضه برخی از کالاهای اساسی مهم مواجه است.

پیشتر محصولاتی مانند روغن، برنج هندی با قیمت هر کیلوگرم 18.5 هزار تومان، برنج پاکستانی 20500 تومان و برنج تایلندی به قیمت 12500 تومان و انواع قطعات مختلف گوشت گوسفندی و گوساله با قیمت های پایین  تر از بازار در این سایت در همه استانها عرضه می‌شد و استقبال خوبی نیز از آن صورت می گرفت اما چند هفته‌ای است که محصولات یاد شده در خیلی از استانها عرضه نمی‌شوند.

برنج شیرودی تنظیم بازاری نیز یکی از برنج های ایرانی است که در این سامانه هر 5 کیلوگرم آن 235 هزار تومان به فروش می رسید که اکنون قیمت این محصول کمی افزایش یافته است و 260 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

با توجه به نقش تنظیم بازاری این سامانه در کشور عدم توزیع هر محصولی نیز می‌تواند در افزایش قیمت ها در بازار موثر باشد.
 
بنابر این گزارش در این سامانه هربسته ماکرونی 700 گرمی به قیمت  24 هزار تومان، تخم مرغ 30 عددی 69 هزار تومان، مرغ منجمد 2 کیلوگرمی با قیمت 97 هزار تومان و لبنیات به قیمت مصوب عرضه می شود.


واردات برنج , ستاد تنظیم بازار ,
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/33910
اخبار مرتبط

نظرات شما