مسئول و کارشناس اموزش راهور قم مطرح کرد:

آموزش چهره به چهره 6هزار نفر/ارائه تجهیزات ایمنی به راکبان موتورسیکلت

مسئول و کارشناس اموزش راهور قم با اشاره به توزیع تجهیزات ایمنی بین راکبان موتورسیکلت، گفت: فرهنگ ترافیک به 6هزار نفر به صورت چهره به چهره آموزش داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  هادی پناه زاده در میزگرد ضرورت فرهنگ سازی استفاده از وسال نقلیه شخصی در بین خانواده ها که در دفتر پایگاه خبری تحلیلی قم فردا برگزار شدبا اشاره به اقدامات فرهنگی پلیس در این خصوص، اظهار داشت: در این زمینه اداره آموزش فرهنگ ترافیک استان یکی از دغدغه هایی که داشت از ابتدایی ترین مراحله ای که فرد وارد جامعه می شود آموزش را برای او شروع کرد.
وی ادامه داد: در مرحله اول برخی مطالب را در مهدکودک ها مطرح کردیم که در این زمینه 240نفر به صورت حضوری و 100نفر به صورت مجازی آموزش دیدند.

مسئول و کارشناس اموزش راهور افزود: در مقطع پیش دبستانی  37 نفر آموزش حضوری و 200 نفر آموزش مجازی؛ در مقطع دبستان 260نفر آموزش حضوری و 270 نفر آموزش مجازی و در مقطع متوسطه اول 120 نفر آموزش حضوری و 650نفر آموزش مجازی را دریافت کردند.
وی عنوان کرد: آموزش همگانی بانوان فرهنگ یار ترافیک هم اقداماتی انجام دادیم چرا که فرزندان بیشترین حرف شنویی را از مادر دارند و مادران در این زمینه می توانند موثرتر باشند.
پناه زاده اضافه کرد: آموزش هایی هم برای رانندگان نیروهای مسلح به صورت مجازی برگزار کردیم. همچنین برای رانندگان تاکسیرانی و اتوبوسرانی هم آموزش هایی را ارائه دادیم.
وی ابراز داشت: براساس آماری که داشتیم از راکبین موتورسیکلت سوارانی که تصادف داشته و منجر به جرح شده است و یا افرادی که تخلفات زیادی داشتند دعوت کردیم و جلسه ای با این افراد برگزار کردیم. علاوه بر آموزش هایی که داده شده قوانین هم به این افراد بازآموزی کردیم.
پناه زاده در ادامه با اشاره به آموزش به اتباع خارجی و طلاب حوزه عملیه قم ، گفت: به میزان 917متر در بیلبردهای سطح شهر آموزش و اطلاع رسانی هایی در زمینه فرهنگ سازی انجام شده است.
وی ادامه داد: به راکبین موتورسیکلت ها تجهیزاتی مانند کلاه ایمنی و شبرنگ هایی در  ارائه شد. همچنین در دوسال گذشته پیام های ترافیکی به صورت صبح و عصر اعلام شد.

مسئول و کارشناس اموزش راهور در خاتمه گفت: در این مدت علاوه بر آموزش های مجازی ، 6هزار نفر را به صورت چهره به چهره آموزش دادیم.

انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/34530
اخبار مرتبط

نظرات شما