رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان قم:

علت۳۵درصد تصادفات عدم توجه به جلو است/افزایش۸درصدی فوت عابرین پیاده نسبت به سال قبل

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان قم با اشاره به افزایش۸درصدی فوت عابرین پیاده نسبت به سال قبل، گفت: علت۳۵درصد تصادفات عدم توجه به جلو و بعد از آن تغییر ناگهانی مسیر است.

 سرهنگ غلامرضا صدفی در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به اینکه50درصد تصادفات منجر به فوت در سال 1400 مربوط به راکبین موتور سیکلت است، اظهار داشت: اقدامات فرهنگی خوبی در راستای کاهش تصادفات و رعایت قوانین در راکبین موتور سیکلت صورت گرفته است.
وی ادامه داد: در همین راستا سال گذشته بیش از هزار کلاه ایمنی یا آرم مخصوص بین راکبین موتورسیکلت سوار در چند نقطه شهر توزیع شد که امروز هیچ کدام از آنها بر سر راکبین موتورسیکلت سوار نیست.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان قم با اشاره به ضعف فرهنگی ، گفت:  در مسئله فرهنگ و فرهنگ سازی بسیار می توانیم تلاش کنیم و قطعا موثر خواهد بود. از دو سال قبل در خصوص فوت راکبین موتور سیکلت برخی مسائل فرهنگی را آغاز کردیم که امسال در این خصوص 1درصد نسبت به سنوات قبل کاهش فوت راکبین در تصادفات موتورسیکلت را شاهد بودیم.
وی اضافه کرد: در 6سال گذشته آمار تصادفات ما افزایشی بود اما سال گذشته 19درصد معادل 23 نفر کاهش کشته در داخل قم را ثبت کردیم.
17درصد تصادفات منجر به فوت سال گذشته اتباع هستند
سرهنگ صدفی با اشاره به اتباع خارجی در سطح شهر قم، گفت: تعداد اتباع خارجی در سطح شهر بسیار زیاد است. تاکنون هم 17درصد تصادفات منجر به فوت سال گذشته قم معادل 16نفر از اتباع خارجی هستند که درصد بالایی هم برای کشور افغانستان می باشند.
وی ادامه داد: طبق آمار سال گذشته تصادفات منجر به فوت نسبت به سال 1399 ، 23 نفر معادل 19درصد کاهش داشته است که این آمار مستند پزشک قانونی است.
علت35درصد تصادفات عدم توجه به جلو است
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان قم افزود: بیشترین تصادفات رخ داده عدم توجه به جلو با فراوانی 35 درصد  وبعد از آن تغییر ناگهانی مسیر بوده است.
افزایش8درصدی فوت عابرین پیاده نسبت به سال قبل
وی خاطرنشان کرد: سال گذشته در تصادفات منجر به فوت در عابرین پیاده از 35درصد به 43درصد رسیده ایم که افزایش را نشان می دهد و همچنین در تصادفات منجر به فوت با موتورسیکلت از 51درصد به 50درصد رسیده ایم که کاهش را نشان می دهد.
سرهنگ صدفی اضافه کرد: از نظر سن در راکبین موتورسیکلت بیشترین آمار منجر به فوت بین 25 تا 40 بوده است و در بحث عابرین پیاده بیشترین آمارمنجر به فوت سال گذشته از 60سال به بالا بوده است.


انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/34669
اخبار مرتبط

نظرات شما