معاون فنی و عملیات اورژانس ۱۱۵ قم:

۵۸درصد تصادفات مربوط به موتورسیکلت است/۱۳فوتی سال گذشته راکب یا سرنشین موتورسیکلت بودند

معاون فنی و عملیات اورژانس ۱۱۵ قم با اشاره به اینکه اورژانس درسال ۱۴۰۰ به بیش از ۹۵هزار ماموریت اعزام شده است، گفت: ۵۸درصد تصادفات و ۵۲درصد مصدومین تصادفات مربوط به موتورسیکلت است.

 جلیل گودرزی فر در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به عوامل و دلایل افزایش تصادفات موتور سیکلت، عنوان کرد: یکی از عوامل این موضوع قدرت مانور و قانون گریزی در موتورسیکلت  است.
وی ادامه داد: بیش از ۵۰درصد تصادفاتی که در سطح شهر رخ می دهد برای موتور سیکلت است.
معاون فنی و عملیات اورژانس ۱۱۵ قم با اشاره به اینکه آمار پلیس راهور و اورژانس متفاوت است، گفت: پلیس برای هر نوع تصادفی اعزام می شود اما اورژانس فقط به تصادفات جرحی و آن هم با در نظر گرفتن اولویت نیرو اعزام می کند.
۹۵هزار ماموریت در سال ۱۴۰۰
وی با اشاره به اینکه اورژانس درسال ۱۴۰۰ به بیش از ۹۵هزار ماموریت اعزام شده است، گفت: از این تعداد ماموریت، ۱۸هزار مورد در خصوص تصادفات که معادل ۲۰درصد است.
۵۸درصد تصادفات مربوط به موتورسیکلت است
گودرزی خاطرنشان کرد: از ۱۸هزار مورد تصادف ، ۱۰۲۶۳ مورد تصادف مربوط به موتورسیکلت است که ۵۸درصد تصادفات را شامل می شود.
۵۲درصد مصدومین تصادفات مربوط به موتورسیکلت است
وی با اشاره به اینکه آمار فوتی های اورژانس در صحنه است، گفت: در سال ۱۴۰۰ از ۱۸هزار تصادف تعداد ۲۳۵۶۱ مصدوم بود که از این تعداد ۱۲۳۲۲ مورد برای موتور سیکلت است که نشان می دهد بیش از ۵۰درصد مصدومین برای تصادفات موتورسیکلت می باشد.
معاون فنی و عملیات اورژانس ۱۱۵ قم عنوان کرد: ۱۰۲۶۳ مورد تصادف موتور سیکلت ثبت شده است که ۱۲۳۲۲ مورد مصدوم داشته است که نشان می دهد هر موتور بیش از یک سرنشین داشته است.
۱۳فوتی سال گذشته راکب یا سرنشین موتورسیکلت بودند
معاون فنی و عملیات اورژانس ۱۱۵ قم در خاتمه گفت:  در سال ۱۴۰۰ طبق آمار اورژانس ۱۶مورد فوتی داشتیم که ۹نفر راکب و ۴نفر سرنشین بودند.


انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/34670
اخبار مرتبط

نظرات شما