منافقین که ۱۷ هزار ایرانی را ترور کرده‌اند مدافع حقوق ایرانیان شده‌اند

سخنران حرم بانوی کرامت گفت: دریافت اخبار و شایعات از شبکه‌های ضد انقلاب و ماهواره‌ای کاری جاهلانه است، چرا که الان منافقین شده‌اند مدافع حقوق جان انسان‌های ایرانی در حالی که خودشان حدود ۱۷ هزار نفر از مردم همین سرزمین را ترور کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، حجت‌الاسلام‌ و‌المسلمین ناصر رفیعی در سخنانی در شام اربعین حسینی در شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت اظهار داشت: قرآن کریم در آیات آخر سوره فرقان از آیه 64 تا پایان این سوره دوازده ویژگی برای انسان‌های کامل بیان کرده است و اگر این دوازده ویژگی در کسی باشد از نظر قرآن «عباد‌الرحمن» است.

وی افزود: عنوان انسان قرآنی و یک انسان مطلوب و نمونه بدون داشتن این ویژگی‌ها حاصل نمی‌شود.

استاد حوزه علمیه تاکید کرد: اولین ویژگی انسان‌های نمونه بر اساس فرموده خداوند، این است که تکبر ندارند و دارای تواضع هستند چون ریشه همه بدبختی‌ها کبر است.

سخنران حرم بانوی کرامت اضافه کرد: انسان‌های متواضع زمانی که در روی زمین راه می‌روند با تواضع حرکت می‌کنند و سبک زندگی آن‌ها همواره با فروتنی است

رفیعی تاکید کرد: از نشانه‌های انسان‌های متکبر این است که دعوت فقرا را نمی‌پذیرند، از همگان انتظار سلام دارند، حرف حق را قبول نمی‌کنند، از دیگران خود را بالاتر می‌بینند و با نگاه تحقیرآمیز به دیگران نگاه می‌کنند.

وی افزود: در تاریخ خلقت عالم هستی کسی به قدرت حضرت سلیمان نداریم، اما با تمام این قدرت بر سر سفره فقرا حاضر می‌شد و با فقرا طعام میل می‌کرد.

سخنران حرم بانوی کرامت در ادامه گفت: مسئولان نظام باید تواضع و فروتنی را در سیره خود همواره عملی سازند. داشتن تکبر باعث می‌شود صفات رذیله دیگر همانند حسادت و غیره در درون انسان رشد کند.

رفیعی تاکید کرد: دومین ویژگی بندگان نمونه قرآنی، این است که اگر در جامعه با انسان‌های نادان و جاهل برخورد می‌کنند با سلامت از کنار آن ها رد می شوند و با آن ها جدل نمی‌کنند.

کارشناس مذهبی آستان مقدس حضرت معصومه(س) خاطرنشان کرد: جهالت به معنای بی‌سوادی نیست بلکه به معنای ناآگاهی است و چه بسا شخص جاهل متخصص هم باشد به همین خاطر عده‌ای از طریق شایعات فضای مجازی حرف‌هایی می زنند که نشانه جهالت است.

وی تاکید کرد: وقتی طلبه جوان آمر به معروف را به شهادت می رسانند و در حوادثی مثل بمب‌گذاری در افغانستان و غیره هزاران نفر به شهادت می‌رسند عده‌ای ساکت هستند، اما در حوادثی که هنوز اصل ماجرا مشخص نیست، تمام نظام را به انتقاد می‌گیرند.

رفیعی خاطرنشان کرد: امام سجاد(ع) در روایتی می‌فرمایند "با هر کسی مصاحبت و مجالست نکنید، هر کلامی را گوش ندهید و هر کلامی را قبول نکنید".

سخنران حرم بانوی کرامت اظهار کرد: دریافت اخبار  و شایعات از شبکه‌های ضد انقلاب و ماهواره‌ای کاری جاهلانه است، چرا که الان منافقین شده‌اند مدافع حقوق جان انسان‌های ایرانی در حالی که خودشان حدود 17 هزار نفر از مردم همین سرزمین را ترور کرده‌اند.


انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/36515
اخبار مرتبط

نظرات شما