اجرای ۳۰ عنوان برنامه فرهنگی تبلیغی در قرارگاه مردمی اربعین قم

معاون فرهنگی تبلیغی قرارگاه مردمی اربعین در استان قم اظهار کرد: ۳۰ عنوان برنامه فرهنگی و تبلیغی از پنجم ماه صفر در صحن امام حسن عسکری (ع) مسجد مقدس جمکران با حضور ۴۰۰ طلبه مبلغ تا کنون برگزار شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،سید محمود موسوی حسب عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه از ۲۵ مردادماه ۱۴۰۱ با تشکیل گروه ۱۰ نفره از مبلغین با تجربه، شورای فرهنگی تبلیغی قرارگاه مردمی اربعین صورت گرفت، ابراز کرد: جذب مبلغین، تشکیل چارت معاونت فرهنگی و تفویض مسئولیت‌ها، دعوت از نهادها و ایجاد تفاهم‌نامه‌های همکاری با قرارگاه، استفاده از ظرفیت‌های نهادهای تبلیغی همچون سازمان تبلیغات اسلامی، دفتر تبلیغات حوزه علمیه، موسسه سیره شهدا و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری از جمله فعالیت‌های اعضای شورای فرهنگی قرارگاه مردمی اربعین استان قم بوده است.

وی با اشاره به اینکه اولین مأموریت معاونت فرهنگی تبلیغی قرارگاه اربعین استقبال از زوار سیدالشهداء (ع) بوده، عنوان کرد: این برنامه در دو شیفت صبح و شب با حضور ۱۲ مبلغ طی ۲۵ روز در مقابل درب ورودی قرارگاه انجام شد.

معاون فرهنگی تبلیغی قرارگاه مردمی اربعین گفت: برگزاری ۱۰۰۰ حلقه معرفت با سرپرستی ۵۰ مبلغ طلبه به صورت روزانه، دومین ماموریت این معاونت در قرارگاه مردمی اربعین بودن که با موضوعات دینی و مذهبی اجرا شده است.

وی برپایی میز پاسخ به سوالات شرعی را دیگر برنامه معاونت فرهنگی تبلیغی قرارگاه مردمی اربعین خواند و اظهار کرد: در مجموع ۶ میز پاسخگویی به سوالات شرعی زائران اربعین حسینی در داخل صحن امام حسن عسکری (ع) و ورودی درب اصلی قرارگاه مستقر شده که میانگین مراجعات به مبلغین نیز روزانه ۱۵۰ نفر بوده است.

موسوی حسب ادامه داد: اقامه نماز جماعت صبح، ظهر و عصر و مغرب و عشا، بیان احکام شرعی بین صلاتین، قرائت تعقیبات نماز، قرائت زیارت عاشورا و اربعین، تصحیح قرائت نماز زائران، پشتیبانی از برخی بخش‌های قرارگاه، برگزاری ۴۰ محفل روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم از جمله برنامه‌های معاونت فرهنگی تبلیغی قرارگاه مردمی اربعین تا کنون بوده است.

وی برگزاری مراسم سخنرانی و توسل به اهل بیت (علیهم‌السلام) را دیگر برنامه این معاونت دانست و افزود: با همکاری معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران تا کنون ۸ شب بلافاصله بعد از نماز مغرب و عشا، مراسم سخنرانی و روضه‌خوانی در رثای ائمه اطهار (علیهم‌السلام) با استقبال گرم زائران ایرانی و غیرایرانی در قرارگاه مردمی اربعین برگزار شده و ۵ شب دیگر نیز ادامه خواهد داشت.

معاونت فرهنگی تبلیغی قرارگاه مردمی اربعین بیان کرد: همچنین در دو بخش برادران و خواهران قرارگاه، غرفه‌های جهاد تبیین، سبک زندگی اسلامی، مهدویت، قرآن و عترت، حجاب و عفاف اسلامی، مشاوره، زیارت نیابتی از شهدا، غرفه خدمت و کودک و نوجوان برپا شد.

وی با بیان اینکه در طول ۲۰ روز گذشته، ۷ هزار بسته فرهنگی بین زائران توزیع شده است، خاطر نشان کرد: به همت معاونت فرهنگی تبلیغی قرارگاه مردمی اربعین استان قم، برنامه‌هایی همچون پرده‌خوانی، نمایش و تئاتر، مسابقه ویژه کودک و نوجوان، تور گردشگری زیارتی و اجرای گروه سرود نیز صورت گرفته است.


انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/36666
اخبار مرتبط

نظرات شما