مدیرکل تعزیرات حکومتی قم خبر داد:

بازگرداندن ۸۳۶ هزار یورو ارز دولتی به خزانه بیت‌المال

مدیرکل تعزیرات حکومتی قم گفت: پرونده یک شرکت متخلف چاپ و انتشارات در قم که با دریافت ۸۳۶ هزار یورو از یک بانک دولتی به بهانه واردات کالا به کشور تعهدات خود را اجرا نکرده بود، در شعبه اول اداره کل تعزیرات حکومتی استان قم رسیدگی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، از روابط‌عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی استان قم، مهدی ریاضی گفت: شعبه رسیدگی‌کننده پس از دریافت دفاعیات به دلیل ارائه‌نکردن مدارک لازم و همچنین دریافت نظریه کارشناسی سازمان صمت استان مبنی بر اینکه شرکت، کالاهای موضوع ثبت سفارش را وارد کشور نکرده است، اتهام انتسابی را محرز اعلام و شرکت را علاوه بر بازگرداندن ۲۵۲ میلیارد ریال معادل تفاوت ارز با نرخ رایج در بازار در حق بانک شاکی به مدت ۶ ماه از فعالیت بازرگانی نیز محروم کرد.
وی گفت: جریمه نقدی، محرومیت یک تا ۱۰ سال از فعالیت بازرگانی، ابطال کارت بازرگانی و حبس تعزیری از جمله مجازات‌های دیده شده برای اشخاص حقیقی یا حقوقی است که تعهدات ارزی خود را ایفا نکنند.
وی ادامه داد: اداره حقوقی و وصول مطالبات معوق مدیریت شعب بانک ملی استان قم گزارشی پیرامون ایفانکردن تعهدات ارزی این شرکت متخلف دریافت که پس از تشکیل پرونده برای رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال کرد.

A


انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/45235
اخبار مرتبط

نظرات شما