رئیس دانشگاه قم:

دانشگاه قم ۱۰هزار دانشجوی در حال تحصیل دارد

رئیس دانشگاه قم گفت: ما در دانشگاه قم افتخار میزبانی بیش از ۱۰ هزار دانشجو در حال تحصیل را داریم و علاوه بر آن در حال حاضر حدود ۴۰۰۰ دانشجو از نوزده کشور جهان در این دانشگاه را داریم که دانشگاه قم به تبع آن بر اساس آمار وزارت علوم، بین‌المللی‌ترین دانشگاه ایران نیز است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت الاسلام والمسلمین احمد حسین شریفی در دیدار سردار محمد رضا موحد، فرمانده سپاه قم بیان کرد: با توجه به پشتوانه علمی قوی دانشگاه قم در زمینه علوم انسانی، سرمایه‌گذاری در علوم شناختی، هوش مصنوعی و حوزه‌های بین‌رشته‌ای اثرگذاری ویژه‌ای در فضای ملی و بین‌المللی خواهد داشت.

وی گفت: ما در دانشگاه قم افتخار میزبانی بیش از ۱۰ هزار دانشجو در حال تحصیل را داریم و علاوه بر آن در حال حاضر حدود ۴۰۰۰ دانشجو از نوزده کشور جهان در این دانشگاه را داریم که دانشگاه قم به تبع آن بر اساس آمار وزارت علوم، بین‌المللی‌ترین دانشگاه ایران نیز است.

وی افزود: از دیگر ویژگی‌های برجسته دانشگاه قم این است که حدود ۷۰ نفر از اعضای هیات‌علمی آن افزون بر این که دارای تحصیلات عالیه دانشگاهی هستند در زمینه علوم اسلامی نیز مجتهد و صاحب‌نظر هستند و این یک ظرفیت علمی بسیار خوبی است.

حجت الاسلام والمسلمین شریفی ادامه داد: دانشگاه قم جزو دانشگاه‌های برتر و جامع ایران است که در بیشتر رشته‌های دانشگاهی در مقاطع گوناگون دارای اساتید برجسته و دانشجوان مستعد است.

وی یادآور شد: ما آمادگی داریم در زمینه‌های گوناگونی نظیر؛ «استفاده مطلوب از توانایی‌های علمی، فنی و تجهیزاتی طرفین در راستای اجرای پروژه‌های تحقیقاتی، برگزاری دوره‌های آموزشی و کارگاهی، برگزاری نشست‌های علمی مشترک و تبادل دانش و اطلاعات، همکاری اجرای پروژه‌های علمی، پژوهشی و فنی، مشارکت در احصا توسعه و کاربردی کردن فناوری‌های نوین در حوزه‌های مختلف، تشکیل کارگروه‌های مشترک فرهنگی با رویکرد علمی و پژوهشی، کارگاهی و آزمایشگاهی با استفاده از تجارب علمی و ظرفیت‌های استاد و دانشجو همکاری داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین شریفی با اشاره به ظرفیت تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکتری) دانشجویان اظهار کرد: رساله‌ها و پایان‌نامه‌های دانشجویان باید در خدمت نیازهای دانشی و نیازهای تقاضا محور استان قرار بگیرد و ما معتقدیم که پژوهش‌ها باید کاربردی و حل مسئله‌ای باشد تا یک مشکلی را بتواند حل کند.

انتهای پیام/


منبع:خبرگزاری حوزه
http://qomefarda.ir/45249
اخبار مرتبط

نظرات شما