هفته دوازدهم لیگ برتر انگلیس؛

نبرد چلسی و منچسترسیتی برنده نداشت

منچسترسیتی با وجود تساوی ۴-۴ مقابل چلسی صدرنشین لیگ برتر ماند، اما موفق نشد فاصله‌اش را با رقبا بیشتر کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، تقابل پپ گواردیولا و مائوریسیو پوچتینو مثل دیدار مشهور دو تیم در فصل ‌۲۰۱۸-۲۰۱۹ بار دیگر عجیب و غریب، پرگل و دراماتیک شد.

منچسترسیتی در هفته دوازدهم لیگ برتر در استمفوردبریج به مصاف چلسی رفت و دیدار تماشایی و فوق‌العاده این دو تیم در نهایت با تساوی ۴-۴ به پایان رسید. این بازی علاقه‌مندان به فوتبال را به یاد جدال مشهور پپ و پوچتنیو در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۹ انداخت. دیدار دو تیم در دور برگشت یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان در اتحاد برگزار شد. سیتی ۴-۳ به پیروزی رسید و با توجه به پیروزی ۱-۰ تاتنهام در بازی رفت دو تیم ۴-۴ مساوی شدند ولی تیم پوچتینو به دلیل گل زده بیشتر در خانه حریف به نیمه‌نهایی صعود کرد.

سیتی موفق نشد به پیروزی برسد و تیم جدید پوچتینو، چلسی، بعد از یک بازی بسیار پرهیجان موفق شد سیتیزن‌ها را ۴-۴ متوقف کند.

چلسی که هفته گذشته تاتنهام صدرنشین چند هفته‌ای لیگ برتر را در یک بازی پرحاشیه و جنجالی با نتیجه ۴-۱ در هم کوبیده بود امشب هم در مقابل تیم گواردیولا تیمی جنگنده و تسلیم‌ناپذیر نشان داد. حالا این تیم مائورسیو پوچتینو را می‌توان تیمی متحول شده دانست. در این دو بازی هیچ نشانه‌ای از آن چلسی ضعیف هفته‌های ابتدایی فصل دیده نمی‌شود.

اما سیتی هم در شرایط بدی به این بازی قدم نگذاشته بود و هوادارانش اصلا احتمال نمی‌دادند مقابل چلسی به مشکل بربخورند. سیتی از یازده بازی اول خود در لیگ برتر ۹ پیروزی به دست آورده و صدرنشین بود و انتظار می‌رفت ماشین جنگی پپ گواردیولا از پس تیم پوچتینو برآید. ولی گذشت زمان ثابت کرد سرنوشت دیگری در انتظار این مسابقه است و سیتیزن‌ها یکی از سخت‌ترین بازی‌های خود در این فصل را تجربه خواهند کرد.

شروع گلزنی هالند
در دقیقه ۲۱ شاهد اتفاقی جنجالی در محوطه جریمه چلسی بودیم. روی یک سانتر به درون محوطه هالند سعی داشت با سر به توپ ضربه بزند، ولی در تماسی که با بازیکن چلسی داشت به زمین افتاد. در بررسی وی‌ای‌آر اعلام شد که کوکوریا پیراهن هالند را گرفته و او را به زمین انداخته است. ستاره نروژی پشت ضربه پنالتی ایستاد و توپ را وارد دروازه کرد تا سیتی پیش بیفتد.

خوشحالی سیتی طولانی نبود و تیاگو سیلوا چهار دقیقه بعد کار را به تساوی کشاند. چلسی در دقیقه ‌۲۹ صاحب ضربه ایستگاهی شد و شلیک تماشایی ریس جیمز را ادرسون با سیوی عالی راهی کرنر کرد. گالاگر این کرنر را ارسال کرد و تیاگو سیلوا با ضربه سری هوشمندانه موفق شد بازی را به تساوی بکشاند.

ما متحول شده‌ایم
در دقیقه ۳۷ چلسی به تیم پپ شوک وارد کرد و استرلینگ گل دوم آبی‌ها را به ثمر رساند. گواردیول در یک حرکت دفاعی ضعیف نتوانست پاس رو به جلوی پالمر را دفع کند و ریس جیمز از این فرصت استفاده کرد تا استرلینگ را صاحب توپ کند و او در شرایطی سخت موفق شد دروازه سیتی را باز کند تا چلسی برای اولین بار در این مسابقه پیش بیفتد.

ما تاتنهام نیستیم
شاگردان پپ حاضر نبودند نیمه اول را با شکست به پایان برسانند. در دقیقه ۱+۴۵ سیتی کرنر را کوتاه ارسال کرد و برناردو سیلوا ارسالی خطرناک به درون محوطه چلسی داشت. آکانجی که کاملا رها شده بود با یک ضربه سر سانچز را مغلوب کرد تا سیتی نیمه اول را با تساوی ۲-۲ به پایان برساند.

هالند زهر خودش را می‌ریزد
سیتی بلافاصله بعد از شروع نیمه دوم به گل سوم رسید. این بار هم ارلینگ هالند یک گل مهم برای تیمش به ثمر رساند تا در این بازی دو گله شود. کوکوریا در سمت راست سیتی فضای زیادی در اختیار فیل فودن گذاشت و او با صبر و حوصله فضا را برای هم‌تیمی‌هایش باز کرد و توپ را به آلوارز داد. او ارسالی تماشایی به تیر دوم فرستاد و هالند منتظر بود تا گل سوم سیتی را به ثمر برساند.

در دقیقه ۶۷ چلسی نشان داد قصد تسلیم شدن مقابل صدرنشین را ندارد. گالاگر از فضایی که مقابلش باز شده بود استفاده کرد اما شوت او مستقیم به جایی رفت که ادرسون ایستاده بود. اما دروازه‌بان سیتی نتوانست توپ را کامل مهار کند و توپ دوباره در منطقه خطر قرار گرفت. جکسون آماده بود تا گل سوم چلسی را به ثمر برساند و بازی را بار دیگر مساوی کند.

چلسی می‌توانست شگفتی را کامل کند
درحالی‌که تنها پانزده دقیقه به پایان بازی مانده بود، گوستو یک فرصت طلایی را برای آبی‌های لندن از دست داد. استرلینگ یک بار دیگر توپ‌ربایی کرد و توپ را به سمت راستش فرستاد. گوستو اما با بی‌دقتی توپ را از بالای تیر افقی بیرون فرستاد تا پپ گواردیولا روی نیمکت نفس راحتی بکشد.

جلوی ماشین جنگی سیتی نمی‌شود مقاومت کرد
همه امیدهای چلسی در حالی که ۴ دقیقه به پایان مانده بود نقش بر آب شد. مدافع عنوان قهرمانی در دقیقه ۸۶ موفق شد هفتمین گل بازی را به ثمر برساند. رودری پاس ارلینگ هالند را از بیرون محوطه جریمه شوت کرد و بخت هم با او و سیتی همراه بود تا این توپ وارد دروازه شود. توپ بعد از برخورد به سیلوا و تغییر مسیر از سانچز عبور کرد تا سیتی دوباره پیش بیفتد.

هشتمین گل برای چلسی!
شاگردان پوچتینو تا آخرین لحظه نمی‌خواستند از رویای خود برای دست‌کم متوقف کردن سیتی دست بکشند. در دقیقه ۵+۹۰ بروخا که چند دقیقه قبل به عنوان یار تعویضی وارد زمین شده بود توسط دیاز درون محوطه سیتی سرنگون شد و داور نقطه پنالتی را نشان داد.

کول پالمر پشت توپ ایستاد، کسی که منچسترسیتی را ۱۵ سال خانه خودش می‌دانست. ادرسون جهت توپ را درست تشخیص داد، ولی شوت او از بالای سر او عبور کرد تا بازی حالا ۴-۴ دنبال شود.

این درام تمام‌عیار در نهایت با تساوی ۴-۴ به پایان رسید تا یکی از به یاد ماندنی‌ترین بازی‌های این فصل و حتی شاید تاریخ لیگ برتر در ورزشگاه استمفوردبریج به پایان برسد.
انتهای پیام/


منبع:ورزش پارسی
http://qomefarda.ir/45998
اخبار مرتبط

نظرات شما