مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم:

۱۰ هزار مسکن روستایی قم مقاوم‌سازی شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم با اشاره به اجرای طرح‌های هادی روستایی، گفت: ۱۰ هزار واحد روستایی در قالب این طرح در برابر مخاطرات زلزله در قم مقاوم‌سازی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی « قم فردا » به نقل از خبرگزاری ایرنا، داریوش بلدی بیان داشت: در مجموع طرح‌های هادی روستایی در حوزه مقاوم‌سازی خانه‌های مسکونی از پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی برخوردار است.

وی با بیان اینکه از روستاییان استان قم انتظار می‌رود هر چه سریع‌تر نسبت به مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی خود اقدام کنند، ادامه داد: با طرح‌های عمرانی اجرا شده در خانه‌های روستایی، تلفات جانی و خسارات مالی در حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله کاهش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: در سطح استان قم افزون بر ۲۰ هزار واحد مسکونی روستایی مشمول طرح مقاوم‌سازی است که روند اجرای آنها در حال انجام است.

وی تصریح کرد: قم به‌موازات برخی از استان‌های هم‌جوار منطقه زلزله‌خیز است و به همین منظور طرح‌های هادی روستایی جهت مقاوم‌سازی در دستور قرار گرفته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم گفت: تسهیلات ویژه مسکن روستایی که امسال با ابلاغ دولت مردمی از ۲۰۰ میلیون‌ تومان به ۳۵۰ میلیون افزایش‌یافته، با سود پنج درصد و بازپرداخت ۲۰ساله در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت در حال اجراست.

طبق آخرین برآوردها و نمایه جمعیتی که اردیبهشت‌ماه امسال توسط سازمان برنامه‌وبودجه منتشر شد، جمعیت استان قم یک میلیون و ۴۳۵ هزار نفر است که جمعیت شهری یک میلیون و ۳۷۵ هزار نفر معادل ۹۵.۸ درصد و جمعیت روستایی نیز ۶۰ هزار نفر معادل ۴.۲ درصد جمعیت کل استان است.

استان قم دارای سه شهرستان قم، جعفرآباد و کهک و ۶ شهر قم، جعفریه، کهک، سلفچگان، دستجرد و قنوات است.

قم دارای ۱۲۷ روستا با جمعیت بالای ۲۰ خانوار است.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/46335
اخبار مرتبط

نظرات شما