مدیرعامل ایران خودرو:

تمدید مجوز تولید پارس در دستور کار است

مدیرعامل ایران‌خودرو ضمن پوزش از مشتریان برای تأخیر در تحویل برخی از محصولات گفت: ایران‌خودرو به تعهدات خود عمل می‌کند و در صورت عدم تمدید مجوز تولید محصول پارس که تا ۱۵ اسفند امسال است، اقدام به تحویل خودرو جایگزین با سطح استاندارد بالاتر خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» علیمردان عظیمی، با بیان این که تعدادی از مشتریان در سامانه یکپارچه ثبت‌نام کرده‌اند، اما دریافت نوبت و اولویت لزوماً به معنای پیش‌خرید نیست، خاطرنشان کرد: بااین‌وجود، نوبت هیچ یک از متقاضیان حذف نخواهد شد و ایران‌خودرو مصر است در راستای رضایت آنان و با پیگیری‌هایی که از سوی مسئولان در حال انجام است سال آینده تولید این محصول را به میزان ثبت‌نام‌های صورت‌گرفته در سامانه یکپارچه ادامه دهد.

 وی تصریح کرد: نوبت هیچ یک از مشتریان حذف نخواهد شد و حتی در صورت عدم تمدید مجوز تولید، خودروی جایگزین مانند سورن یا دنا تحویل خواهد شد.

 عظیمی در خصوص نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی نیز گفت: رسالت ایران‌خودرو تأمین ناوگان حمل‌ونقل عمومی است و بر همین اساس امروز واگذاری هزار دستگاه کامیونت ارنا پلاس را به‌منظور بهره‌برداری در حوزه خدمات شهری و آتش‌نشانی به وزارت کشور آغاز کردیم. در حال حاضر ۴۰ دستگاه اتوبوس برقی داخلی‌سازی شده را برای تحویل به شهرداری کرج را آماده کرده‌ایم.

 به گفته وی مقرر شده، وزارت کشور تعهدی را برای خرید بیش از این تعداد ایجاد کند تا با ظرفیت‌های موجود با سرعت نسبت به تولید و تحویل آن اقدام کند. البته ایران‌خودرو دیزل این آمادگی را دارد تا ماهانه ۱۰۰ دستگاه اتوبوس برقی تولید و واگذار کند.

 وی از توافقی با وزارت کشور برای نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی خبر داد و گفت: ۲۰۰ هزار ناوگان فرسوده داریم که بر اساس توافق صورت‌گرفته با وزارت کشور سالانه ۸۰ هزار تاکسی محصول سورن را که دارای استانداردهای لازم و مورد تأیید تاکسی رانان است را تحویل این وزارت‌خانه خواهیم داد.

 وی افزود: در توافق با وزارت کشور مقرر شد تا پایان سال ۱۸۰۰ دستگاه تاکسی برقی را نیز تأمین و وارد چرخه حمل‌ونقل عمومی کنیم.

 وی از آغاز تولید انبوه ری را بنزینی در بهمن‌ماه خبر داد و افزود: ری را برقی نیز سال آینده وارد خط تولید خواهد شد.
انتهای پیام/


منبع:تسنیم
http://qomefarda.ir/47355
اخبار مرتبط

نظرات شما