معاون رئیس جمهور:

افزایش تعداد مودیان مالیاتی به ۵میلیون و ۵۰۰هزارنفر

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس با بیان اینکه با برقراری عدالت در گرفتن مالیات به دنبال تأمین درآمدهای موردنیاز دولت هستیم گفت: تعداد مودیان مالیاتی در کشور از ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر به ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر افزایش پیدا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا»  سید محمد حسینی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه قم، با بیان اینکه دولت سیزدهم در یک شرایط سخت و دشواری کار خود را آغاز کرد اظهار داشت: با علم به اینکه شرایط سخت و کارهای انباشته شده فراوان است و در جای‌جای کشور طرح‌های نیمه‌تمام وجود دارد، این هیئت دولت به‌ویژه شخص آیت‌الله رئیسی این عزم و همت را داشته که وارد میدان شود، خدمت کند و شرایط نیز به‌تدریج تغییر یابد.

 معاون رئیس‌جمهور با یادآوری اینکه در ابتدای دولت، درآمد دولت کم بود گفت: برخی‌ها می‌گفتند امکان فروش نفت و بازگرداندن درآمدهای حاصل از فروش این محصول نیست.

 حسینی ادامه داد: این کارها با شیوه‌های مختلف انجام شده که دست دولت برای خدمت‌رسانی و تکمیل زیرساخت‌های کشور باز باشد.

 وی یادآور شد: اگر با آن وضعیت پیش می‌رفتیم، هر روز در حوزه‌های آب، برق، انرژی و مسائل مختلف دیگر با مشکل مواجه بودیم.

 وی با بیان این‌که چه از راه فروش نفت و میعان‌های گازی و چه از راه برقراری عدالت، تلاش‌های زیادی صورت می‌گیرد یادآور شد: ما از یک کارمند و کارگر و یک کاسب جزء، مالیات می‌گرفتیم، اما افراد ثروت‌اندوزی نیز بودند که به شگردها و شیوه‌های گوناگون فرار مالیاتی داشتند.

 معاون رئیس‌جمهوری در ادامه اضافه کرد: مودیان مالیاتی از ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تَن به پنج میلیون و ۵۰۰ هزار نفر افزایش پیدا کرده‌اند.

 وی افزود: با افزایش تعداد مودیان مالیاتی در کشور دست دولت برای به نتیجه رساندن طرح‌های عمرانی باز شده است.

 حسینی با بیان این مطلب که امروز یک دولت انقلابی و یک مدیریت جهادی در حال تلاش شبانه‌روزی است گفت: در مسئله آب، هر استانی که می‌رفتیم مشکل داشتیم، ولی الان چهار خط انتقال آب از دریای عمان به خلیج‌فارس داریم که تازه شروع شده و یک خط هم با ۹۶ درصد پیشرفت فیزیکی در حال تکمیل است.

 معاون رئیس‌جمهور با یادآوری اینکه کشور حدود ۱۰ سال با معضل خشکسالی روبه‌رو بوده است گفت: بر اساس اعلام وزیر نیرو، در چهار سال اخیر خشکسالی جدی و شدیدی داشتیم که آسیب‌های فراوانی را وارد کرده است.

 وی تلاش همه‌جانبه دولت برای رفع معضل کم‌آبی را مورد اشاره قرارداد و گفت: ایجاد یک خط لوله انتقال آب از دریای عمان به سمت استان‌های سیستان‌وبلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی همچنین احداث یک خط لوله به سمت استان‌های یزد و کرمان و فلات مرکزی ایران که با مشکل‌های فراوان مواجه هستند از جمله اقدام‌ها برای برطرف‌کردن مشکل‌های موجود در حوزه آب است.

 وی در ادامه طرح خط انتقال آب به استان‌های اصفهان و فارس را نیز موردتوجه قرارداد و گفت: این طرح‌های سنگینی است که نیازمند سرمایه‌گذاری‌های فراوان است.

 معاون رئیس‌جمهور همچنین ناترازی موجود در بخش‌های برق و سوخت را مورد اشاره قرارداد و تصریح کرد: در این زمینه‌ها کارهای خوبی در حال انجام است، به‌تازگی در سفر رئیس‌جمهور به هرمزگان، عملیات اجرایی نیروگاه اتمی ایران هرمز که تولیدکننده برق است، آغاز شد.

 حسینی اظهار کرد: اینکه برخی‌ها نمی‌خواهند ما به صنعت هسته‌ای دست پیدا کنیم، برای این است که فایده‌های بسیار این صنعت در تولید برق و شیرین‌کردن آب را می‌دانند.

 وی ادامه داد: در استان بوشهر مجتمع عظیم آب‌شیرین‌کن توسط سازمان انرژی اتمی در حال فعالیت است.

 وی در ادامه افزود: این مجتمع در همان مرحله نخست، توانایی تأمین آب شرب ۳۰۰ هزار نفر را دارد.

 معاون رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این نکته که در حوزه مسکن هم کارهای زیادی در حال انجام است بیان داشت: باید سالانه صدها هزار واحد مسکونی در کشور احداث می‌کردیم، ولی این امر محقق نشده و اکنون در حال جبران است، زمین موردنیاز جهت احداث بالغ بر ۲ میلیون واحد مسکونی نیز آماده شده و در اختیار گروه‌ها و افراد قرار گرفته و کار به‌سرعت پیش می‌رود.

 حسینی یادآور شد: دستگاه‌های مختلف مانند نیروهای مسلح و دانشگاه‌ها برای مسکن نیروها، دانشجویان، استادان و کارکنان مأمور شده‌اند و این اقدام‌ها در بخش‌های مختلف صورت می‌گیرد تا ما از این وضعیت دشواری که به دلیل کمبود مسکن داریم، رهایی پیدا کنیم.

 معاون رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به دستاوردهای دولت در حوزه جاده، ریل و راه‌آهن بیان داشت: کشور ما برای ترانزیت کالا از کشورهای آسیا میانه، قفقاز، اقیانوس هند همچنین چین و کشورهای دیگر یک موقعیت بسیار مناسبی دارد.

 وی یادآور شد: تکمیل راه‌آهن آستارا تا رشت یک منبع درآمد پایدار برای کشور محسوب می‌شود.

 حسینی در ادامه گفت: سال گذشته در همان اغتشاش‌هایی که در کشور ایجاد کرده بودند، راه‌آهن زاهدان تا خاش افتتاح شد و به ثمر رسید.

 وی با بیان این‌که در گوشه‌وکنار کشور کارگاه‌های عمران و سازندگی برپاشده و در زمینه‌های نفت، گاز و پتروشیمی به‌شدت کار می‌کنند گفت: درگذشته برخی‌ها دستاورد دولت و نظام را انکار می‌کردند، اما الان یک سکوی نفتی در نقطه صفر مرزی در دریا به نام فاز ۱۱ پارس جنوبی راه‌اندازی می‌شود که می‌تواند میلیاردها دلار برای کشور درآمد داشته باشد.

 معاون رئیس‌جمهور تأثیر این طرح‌های عمرانی در سفره مردم را قابل‌توجه دانست و گفت: اگر درآمد دولت زیاد شود، نتایج آن برای خود مردم است، چون می‌تواند برخی اقدام‌های حمایتی را در حوزه مسکن انجام دهد و گندم را نیز به‌صورت تضمینی از کشاورزان خریداری کند.

 وی با بیان اینکه افزایش درآمدهای دولت موجب بالارفتن ظرفیت دستگاه‌ها و نهادهای حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) می‌شود گفت: ایجاد فرصت‌های شغلی نیز از دیگر آثار افزایش درآمدهای دولت است.

 حسینی با بیان این مطلب که هفت هزار کارخانه تولیدی صنعتی، راکد یا نیمه راکد شده بودند گفت: ضریب نرخ بیکاری که درگذشته ۹.۶ دهم درصد بود با ۲ دهم درصد کاهش به ۷.۶ دهم درصد رسیده است و روزبه‌روز هم بهتر می‌شود.

 معاون رئیس‌جمهور گفت: به برخی استان‌ها و شهرهای صنعتی که سفر می‌کنیم، آنها خواستار معرفی نیروی کار هستند.

 وی ادامه داد: نرخ بیکاری در برخی شهرها صفر است، و می‌گویند که ما مهاجرپذیریم، منتظریم از جاهای دیگر برای کار بیایند.

 حسینی تأکید کرد: ما باید فرهنگ کار را در کشور ترویج کنیم، و این وظیفه علما و استادان است.

 این عضو هیئت دولت در بخش دیگری سخنان با بیان اینکه استقلال، آزادی، اخلاق، معنویت، عدالت، عزت، عقلانیت، اُخوت و همبستگی و برادری از شعارهای انقلابی است که هم اکنون نیز جهانی شده است گفت: ما بر این شعارها و این اصول پایبند هستیم.

 وی بیان کرد: این افتخار برای مردم ایران هست که ۴۵ سال به‌پای آرمان‌های خود ایستاده‌اند و این تفکر و اندیشه الهی را صادر کردند، به‌نحوی‌که امروز شاهد درخشش جبهه مقاومت در منطقه هستیم.
انتهای پیام/


منبع:ایرنا
http://qomefarda.ir/47532
اخبار مرتبط

نظرات شما