طی ۶ ماه صورت گرفته؛

ثبت ۲۶۱ هزار فرصت شغلی در سامانه جستجوی شغل

مطابق اطلاعات در ۶ ماهی که از راه‌اندازی «سامانه جستجوی شغل» وزارت کار گذشته، ۲۶۱ هزار فرصت شغلی در این سامانه بارگذاری شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» وضعیت اشتغال در ایران شرایط مناسبی ندارد و بیکاری یکی از بزرگ‌ترین مسائل و معضلات امروز در همه نقاط کشور است. راه‌حل مشکل اشتغال جوانان نیازمند برنامه‌ریزی اساسی و هدفمند است و باید به‌دوراز هرگونه تصمیم احساسی و غیرکارشناسی شده پیش رفت و برنامه‌ریزی علمی و عملی برای آن در نظر گرفت. یافتن شغل مناسب همواره چالش جدی و زمان‌بری بوده است.

محمود کریمی بیرانوند، معاون اشتغال وزارت کار ۱۲ بهمن‌ماه با بیان اینکه در چهار ماه گذشته ۲۵۴ هزار نیروی کار در سامانه جستجوی شغل ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: بهبود فضای کلان اقتصاد، هدایت و نظارت وزارت کار و تأمین مالی کسب‌وکارهای خرد از مهم‌ترین دلایل بهبود وضعیت اشتغال کشور است. از ابتدای دولت سیزدهم ۱۵۰ همت بودجه برای این کار اختصاص‌یافته است.

 وی افزود: در چهار ماه گذشته که سامانه جستجوی شغل راه‌اندازی شده، تا کنون ۲۵۴ هزار نیروی کار ثبت‌نام کردند. طی این مدت ۲۶۱ هزار فرصت شغلی توسط کاریابی‌ها و کارفرماها بارگذاری شده است. در این مدت از طریق این سامانه ۲۵ هزار نفر شغل ایجاد شده است.

 کریمی بیرانوند در تشریح دلایل بهبود وضعیت کار گفت: فضای کلان اقتصاد وضعیت خوبی دارد که رشد نرخ اقتصادی بالای هفت درصد کشور حکایت از آن دارد. مسئله بعدی هدایت و نظارت دقیق وزارت کار بر فرایند ایجاد شد و مسئله سوم این است که در حوزه تأمین مالی کسب‌وکارهای خرد از ابتدای دولت سیزدهم ۱۵۰ همت بودجه اختصاص‌یافته که این امر ادامه‌دار خواهد بود.

 به گزارش تسنیم؛ اطلاعات کسبی از وزارت کار نیز حکایت از این دارد که در سامانه جستجوی شغلی در ۶ ماهی که راه‌اندازی شده حدود ۲۶۱ هزار فرصت شغلی بارگذاری شده است. یکی از مزیت‌های این سامانه این است که سامانه جستجوی شغلی ایجاد رزومه رایگان، معرفی برای ارتقای مهارت‌های شغلی رایگان به سازمان فنی و حرفه‌ای دارد و از سوی دیگر سامانه با اعتبارسنجی اطلاعات شغلی کارجویان و معرفی به کارفرمایان در مسیر یافتن شغل؛ آنها را کمک می‌کند.
انتهای پیام/


منبع:تسنیم
http://qomefarda.ir/47536
اخبار مرتبط

نظرات شما