سرپرست مسکن و ساختمان قم:

تحویل واحدهای شهرک پرنیان قم ۲ساله است

سرپرست مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی قم گفت: طبق زمان‌بندی انجام شده و به‌شرط تأمین به‌موقع آورده متقاضیان و تسهیلات بانکی، واحدهای این شهرک ۲۴ ماه پس از آغاز عملیات اجرایی تحویل متقاضیان داده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» مهران اسدی با بیان اینکه مجموعه شهرک‌های پرنیان در فاصله ۲۱ کیلومتری شهرک پردیسان واقع شده است، افزود: واحدهای مسکونی این سایت در فاز اول و دوم در زمینی به مساحت ۵۵۰ هکتار و در فاز سوم در ۴۱۰ هکتار ساخته خواهد شد.

 وی اضافه کرد: پرنیان یک شهرک جدید در قم است که واحدهای مسکونی آن به‌صورت ویلایی یک‌طبقه حیاط‌دار در حال ساخت است.

 اسدی با بیان اینکه عملیات عمرانی این شهرک با سرعت مطلوبی در حال اجراست، افزود: هم اینک هشت شرکت سازنده و پیمانکار در حال احداث بخشی از واحدهای متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در این شهرک جدید هستند.

 وی ابراز داشت: هم اینک در برخی پلاک‌های این سایت، با اجرای فونداسیون و ستون، عملیات احداث سقف در حال انجام است.

 اسدی با اشاره به آماده‌سازی اراضی این سایت توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) تصریح کرد: طبق قرارداد منعقده با این قرارگاه معابر و خیابان‌های این شهرک نیز طی ۲۴ ماه آینده آماده‌سازی خواهد شد.

 سرپرست مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی قم با بیان اینکه شهرک پرنیان ظرفیت ۴۰ هزار واحد مسکونی را در خود دارد، گفت: در این سایت برای متقاضیان قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت زمین ۲۰۰ متری و برای سایر متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن زمین ۳۰۰ متری اختصاص یافته‌است.

 وی در پایان با اشاره به توجه به پیوست‌های معماری ایرانی و اسلامی در نظام شهرسازی شهرک پرنیان، بیان داشت: تسریع در اتصال زیرساخت‌های اصلی آب، برق و گاز نیاز مهم این سایت طرح نهضت ملی مسکن است.

 علاوه بر سایت‌های ۵۶۰ هکتاری، ۲۲.۲۷ و ۱۷ هکتاری در پردیسان که به‌صورت آپارتمانی در طرح نهضت ملی مسکن در حال احداث است، خانه‌های مسکونی در سایت‌های طایقان و پرنیان، قنوات و برخی از شهرهای اقماری به‌صورت یک‌طبقه آماده‌سازی خواهد شد.

 براساس گزارش سامانه نهضت ملی مسکن در استان قم ۱۵۸ هزار نفر در سامانه مربوطه ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد حدود ۸۵ هزار نفر حائز شرایط شناخته شدند. برنامه چهارساله قم احداث ۶۳ هزار واحد است که تاکنون برای بیش از ۴۴ هزار متقاضی تخصیص پروژه انجام شده است.

 شهرک پرنیان به مساحت ۹۵۰ هکتار در فاصله ۲۱ کیلومتری پردیسان قم در محدوده روستای قلعه چم قرار دارد و به‌عنوان سایت جدید نهضت ملی مسکن ساخت خانه‌های ویلایی در آن آغاز شده است.

 همچنین سایت طایقان در فاصله هفت‌کیلومتری شهر پردیسان قم و نزدیکی روستای طایقان قرار دارد.

 روستای طایقان در بخش سلفچگان قرار دارد؛ ۱۸ کیلومتر با قم فاصله دارد و در جنوب غربی استان می‌باشد.

 متراژ زمین هر واحد در سایت طایقان ۱۶۰ تا ۱۸۰ متر و زیربنای هر واحد نیز بین ۹۰ تا ۱۱۰ مترمربع در نظر گرفته شده‌است.

 همچنین براساس آخرین گزارش‌گیری از سامانه نهضت ملی مسکن، در شهر سلفچگان حدود سه هزار و ۸۰۰ متقاضی اقدام به نام‌نویسی کرده‌اند که از این تعداد، بالغ بر یک‌هزار و ۸۰۰ متقاضی حائز شرایط شناخته شده‌اند. متراژ واحدهای مسکونی ۲۰۰ متر که ۸۰ تا ۱۰۰ متر آن را بنای ساختمان تشکیل می‌دهد.

 سلفچگان به مرکزیت شهر سلفچگان یکی از بخش‌های قم است و دارای یک نقطه شهری و ۴۰ روستا می‌باشد. این بخش بالغ بر ۱۵ هزار نفر جمعیت دارد که سه هزار نفر آن در شهر زندگی می‌کنند. سلفچگان در ۴۰ کیلومتری جنوب غربی قم قرار دارد.

 سایت نهضت ملی مسکن اسلام‌آباد قنوات نیز واقع در هفت‌کیلومتری شهر قم، بین مبارک آباد و شهر قنوات قرار دارد و مساحت آن ۵۴۵ هکتار است.

 در این سایت بالغ بر هفت هزار و ۲۰۰ قطعه زمین مسکونی برای ساخت مسکن طراحی شده است و واحدهای مسکونی به‌مرور به‌صورت ساخت اسکلت و سفت‌کاری و یا واگذاری زمین انفرادی به متقاضیان اختصاص می‌یابد. قطعات زمین‌های سایت اسلام‌آباد قنوات به‌صورت یک‌طبقه حیاط‌دار ۲۰۰ متری طراحی شده است.
انتهای پیام/


منبع:ایرنا
http://qomefarda.ir/47676
اخبار مرتبط

نظرات شما