عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهید بهشتی:

سالانه افزون بر ۳ هزار مقاله در خصوص سلامت معنوی تدوین می‌شود

عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: سالانه افزون بر ۳ هزار مقاله در خصوص سلامت معنوی در سطح دنیا تدوین می‌شود که این موضوع در کشور ما نیز همیشه موردتوجه بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» فریدون عزیزی چهارشنبه در هشتمین همایش سلامت معنوی در قم، پس از دریافت جایزه ملی سلامت معنوی، با بیان اینکه دریافت جایزه سلامت معنوی توسط فرهنگستان علوم بزرگ‌ترین افتخار برای بنده است، عنوان کرد: از دوران رنسانس شاهد معرفت و معنویت زدایی از ساحت علم هستیم که تاکنون ادامه یافته است.

 وی ادامه داد: از زمان پیدایش و توسعه علوم جدید در دانشگاه‌های ایران از حدود ۹۰ سال پیش نیز همان آموزه‌های علمی غربی وارد کرسی‌های علمی شد که بعدها و از حدود ۵۰ سال گذشته نقدهایی به آن توسط متفکران آغاز و مباحث مربوط به‌سلامت معنوی موردتوجه قرار بگیرد.

 وی خاطرنشان کرد: هم‌اینک سالانه افزون بر ۳ هزار مقاله در خصوص سلامت معنوی در سطح دنیا تدوین می‌شود که این موضوع در کشور ما نیز همیشه موردتوجه بوده است.

 عزیزی اظهار کرد: برای هیچ‌کدام از ادیان دنیا، مباحث توحیدی و معنوی به‌مانند اسلام موردتوجه نبوده و ازاین‌رو معارف دینی ما بیشترین ظرفیت را در تدوین سازوکارهای سلامت معنوی دارد.

 عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: استرس، اضطراب، افسردگی و سایر شاخص‌های سلامت روانی و اجتماعی در بین افراد با دارای سلامت معنوی کمتر از افراد بی‌توجه به امور معنوی و معرفتی است.

 وی خاطرنشان کرد: همچنین افرادی که سلامت معنوی دارند از نظر ابتلا به بیماری‌های غیرواگیر مانند دیابت، فشارخون و غیره از وضعیت بهتری برخوردار هستند.
انتهای پیام/


منبع:مهر
http://qomefarda.ir/47720
اخبار مرتبط

نظرات شما