سخنگوی شورای شهر قم:

اجرای تقاطع شهید کیوانفر مطالبه مردمی است

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر قم گفت که اجرای تقاطع شهید کیوانفر قم یک مطالبه مردمی است و باید در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» روح‌الله امراللهی با تأکید بر اجرای پروژه تقاطع شهید کیوانفر گفت: اجرای تقاطع شهید کیوانفر مطالبه مردمی است و اعضای شورا نیز برای آغاز دوباره این پروژه مبلغ مشخصی را در بودجه ۱۴۰۳ در نظر گرفته‌اند و باتوجه‌به این‌که در ۶ سال گذشته در این منطقه هیچ پروژه عمرانی اجرانشده باید در دستور کار قرار گیرد.

 سخنگوی شورای شهر قم با اشاره به اهمیت تقاطع شهید کیوانفر و مطالبه مردم برای بازگشایی این مسیر اظهار داشت: پنج سال از ابتدای پروژه تقاطع کیوانفر با خیابان امام خمینی (ره) می‌گذرد.

 وی شرایط پروژه را تشریح کرد و افزود: ستون‌ها و شمع‌های این پروژه اجراشده است؛ اما مدت‌ها است منتظر یک انحراف جریان ترافیکی است درحالی‌که مصوبه طرح جامع حمل‌ونقل را دارد و در طرح جامع حمل‌ونقل جدید نیز برای دوم مصوب شده است.

 رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: این پروژه در اولویت ستون‌های مختلف بودجه قرار داشته؛ اما تا امروز به‌صورت کامل اجرانشده است.

 وی ترافیک تقاطع کیوانفر را تا میدان امام خمینی (ره) تذکر داد و گفت: متأسفانه از ابتدای شورای پنجم تا شورای ششم این مسئله با استان مطرح و پیگیری شده اما هنوز به نتیجه نرسیده است.

 امراللهی تأکید کرد: باید امسال این تقاطع رفع تکلیف شده و خوشبختانه با تصویب اعضای شورا شهر نیز بودجه‌ای برای شروع دوباره این پروژه در سال ۱۴۰۳ نیز اختصاص داده شد.

 گفتنی است طرح تقاطع ۳۰ متری کیوانفر در سال ۱۳۹۸ مطالعات اجرایی آن نهایی و در صحن شورای اسلامی شهر قم به تصویب و برای اجرا به شهرداری ابلاغ گردید، اما این به دلیل اختلافات نظر میان مدیریت شهری و مسئولان استانی مسکوت ماند.

 محسن بهشتی معاون وقت هماهنگی امور عمرانی استانداری قم در آن زمان با این استدلال که این طرح به مزیت حرم نما بودن خیابان امام خمینی (ره) لطمه وارد می‌کند و این خیابان به‌هیچ‌عنوان در اولویت‌های ترافیکی شهر قم نیست، مخالفت خود را اعلام و علی‌رغم انتخاب پیمانکار توسط شهرداری و پرداخت بخشی از مبلغ پروژه، سبب توقف این طرح گردید.
انتهای پیام/


منبع:ایرنا
http://qomefarda.ir/47764
اخبار مرتبط

نظرات شما