جانشین ستاد تسهیلات زائران نیمه شعبان استانداری قم:

۳ میلیون و ۹۰۰ هزار زائر در مسجد مقدس جمکران حضور یافتند

جانشین ستاد تسهیلات زائران نیمه شعبان استانداری قم، گفت: در مدت سه روز برگزاری جشن‌های نیمه شعبان در قم ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار زائر در مسجد مقدس جمکران حضور یافتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری صداوسیما، ابوالقاسم مقیمی، در مصاحبه با خبرنگار ما با اشاره به اینکه برگزاری مراسم نیمه شعبان امسال با حضور ۱۰ شهرداری و دستگاه‌های مختلف ملی برگزار شد، گفت: در مدت ۷۲ ساعت از ظهر پنج‌شنبه سوم اسفند تا روز نیمه شعبان ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در مسجد مقدس جمکران حضور یافتند و بزرگ‌ترین جشن مهدوی جهان اسلام را برگزار کردند.
وی با اشاره به اینکه امسال در بلوار پیامبر اعظم صلی‌الله علیه و آله و سلم ۵۵۰ موکب مستقر بودند، گفت: موکب‌ها به همت ۱۰ هزار خادم مهدوی و با حضور پر رنگ و خودجوش مردم برپا شدند و خدمات مختلف را به مردم ارائه کردند.
مقیمی افزود: ۱۰ استان معین استان قم شامل تهران، اصفهان، مرکزی، سمنان، ایلام، البرز، کرمانشاه، گیلان، قزوین و مازندران به‌صورت ویژه به زائران خدمت‌رسانی کردند و سازمان همیاری‌ها هم امکانات ۱۹ شهرداری را برای کمک به استان قم آوردند.
وی با اشاره به اینکه در سه روز برگزاری مراسم نیمه شعبان ۳۰۰ هزار نفر در قم اسکان یافتند، افزود: با همکاری آموزش‌وپرورش، ورزش و جوانان، مساجد، حسینیه‌ها، حرم مطهر و مسجد جمکران اسکان زائران انجام شده است.
جانشین ستاد تسهیلات زائرین نیمه شعبان قم، گفت: در زمینه اسکان مردم هم به‌صورت خودجوش به میزبانی و اسکان زائران بسیاری اقدام کردند و شاهدیم که مردم قم به‌صورت یک فرهنگ، پذیرایی و استقبال و اسکان زائرین نیمه شعبان را بر عهده گرفته‌اند.
وی افزود: اینکه برای برگزاری مراسم نیمه شعبان امسال ۱۲۰ دستگاه اتوبوس و ۷ هزار نیروی بهداشت، ایمنی و آتش‌نشانی ارائه خدمت کردند.
مقیمی گفت: ۸۱۰ نیروی امدادی و هلال‌احمر در هشت بیمارستان و سه مرکز درمانی در پیرامون مسجد مقدس جمکران شرایط بهداشتی و درمانی مناسب را فراهم کردند.
وی از توزیع بیش از یک میلیون قرص نان در بین موکب‌ها در قالب قرارگاه نان با همکاری جهاد کشاورزی و اداره غله قم خبر داد و افزود: در کنار نان برای تأمین آب نیز با استقرار مخازن ذخیره، آب‌رسانی لازم هم انجام شد.
جانشین ستاد تسهیلات زائران نیمه شعبان استانداری قم تأکید کرد: از همه همشهریان قمی تقاضا داریم به دلیل جمع‌آوری موکب‌ها برای تردد بلوار پیامبر اعظم صلی‌الله علیه و آله و سلم را انتخاب نکنند تا با جمع‌آوری موکب‌ها ایمنی لازم در مسیر به‌صورت کامل برقرار شود.


انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/47783
اخبار مرتبط

نظرات شما