معاون استاندار قم:

۱۸۱ هزار مسافر نوروزی در قم اسکان یافتند

معاون فرهنگی اجتماعی و زیارت استانداری قم گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون ۱۸۱ هزار مسافر در این استان اسکان‌ یافتند که افزون بر ۵۷ هزار نفر از آنان در اقامتگاه‌های رسمی شامل هتل‌ها، مسافرخانه‌ها و مهان پذیرها پذیرش شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا»   ابوالقاسم مقیمی بیان کرد: همچنین ۴۳ هزار مسافر در سطح مدارس، ۳۱ هزار نفر در بوستان‌های شهری،۳۱ هزار زائر در مسجد مقدس جمکران و حرم مطهر حضرت معصومه، سه هزار نفر در سالن‌های ورزشی، پنج هزار و ۶۰۰ نفر در بقاع متبرکه، پنج هزار و ۵۰۰ نفر در مساجد و حسینیه‌ها و چهارهزار نفر نیز در مراکز خیریه اسکان یافتند.

 وی گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون هفت میلیون و ۲۸۲ هزار مسافر نوروزی از محورهای مواصلاتی این استان تردد کردند.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: از ۲۵ اسفندماه تاکنون یک هزار و ۷۱۴ تصادف در استان قم به وقوع پیوسته که یک هزار و ۴۵۳ مورد از آنها در داخل شهر قم و ۲۶۱ مورد نیز در محورهای برون‌شهری رخ‌داده است.

 معاون فرهنگی اجتماعی و زیارت استانداری قم خاطرنشان کرد: از زمان شروع سفرهای نوروزی همچنین ۹ نفر در جاده‌های استان قم جان خود را ازدست‌داده‌اند.

 وی گفت: اورژانس قم نیز در این مدت به سه هزار و ۶۱۳ مأموریت اعزام شده و به سه هزار و ۹۳ مصدوم امدادرسانی کردند.انتهای پیام/


منبع:ایرنا
http://qomefarda.ir/48133
اخبار مرتبط

نظرات شما