رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر قم خبرداد:

رشد ۳۴ درصدی دستگیری خرده‌فروشان مواد مخدر در قم

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان قم از افزایش ۳۴ درصدی دستگیری خرده‌فروشان مواد مخدر در ایام تعطیلات نوروز امسال در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا»  به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حسن هاشم نیا اظهار کرد: پلیس قم جهت رفع دغدغه خانواده‌ها و تأمین آسایش و ایجاد آرامش شهروندان و مسافران نوروزی، طرح‌های امنیت محله محور و پاک‌سازی بوستان‌های سطح استان قم و سایر اماکن تفرجگاهی از وجود معتادان متجاهر و خرده‌فروشان و توزیع‌کنندگان مواد مخدر به‌خصوص در مناطق آلوده را انجام داد.

وی گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر با حمایت و همراهی دستگاه قضایی استان، موفق شدند در ۱۴ روز تعطیلات و ایام نوروز، تعداد ۱۲۲ نفر خرده فروش مواد مخدر و ۷۷۷ نفر معتاد متجاهر را دستگیر و مقدار ۱۱۳ کیلوگرم انواع مواد مخدر را کشف کنند.

وی افزود: امسال با اجرای هوشمندانه و هدفمند طرح‌ها و مأموریت‌ها در تعطیلات نوروز، تعداد دستگیری خرده‌فروشان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۳۴ درصد افزایش و تعداد دستگیری معتادان متجاهر با ۱۷ درصد رشد همراه بوده است که این موضوع نشان‌دهنده تلاش و جدیت پلیس در مقابله با این پدیده خانمان‌سوز است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان قم ادامه داد: از برکات دیگر اجرای طرح مذکور کاهش ۲۹ درصدی سرقت در ایام نوروز می‌باشد.

هاشم نیا ادامه داد: خانواده‌ها در مورد انواع مواد مخدر و علائم و عوارض ناشی از آن به‌خصوص مواد مخدر صنعتی و نوظهور مانند قرص‌های روان‌گردان و گراس و گل و اعتیادآور بودن آن‌ها آگاهی داشته باشند و همچنین نسبت به نوجوانان و جوانان خویش با حساسیت و دقت ویژه با ابراز صمیمیت و همدلی داشته باشند؛ چراکه ایجاد محیط آرامش در خانواده و گسترش همدلی و صمیمیت در بین اعضای خانواده نقش چشمگیری در پیشگیری از موضوع‌های مرتبط با مواد مخدر و غیره را به دنبال خواهد داشت.

وی گفت: مشارکت شهروندان در تأمین امنیت محله محور از طریق ارتباط با تلفن‌های شبانه‌روزی ستاد خبری پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم، به شماره‌های (۰۲۵۳۷۲۲۲۲۰۲ و ۰۲۵۲۱۸۲۵۵۱۵) می‌تواند خدمتگزاران خود در پلیس را برای شهری امن یاری رساند.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48231
اخبار مرتبط

نظرات شما