اعلام شد؛

جزئیات افتتاح ۱۲ هزار واحد نهضت ملی مسکن قم

مدیرکل راه و شهرسازی قم با اشاره به برنامه‌ریزی افتتاح ۱۲ هزار واحد مسکونی طی سال جاری، گفت: از اردیبهشت‌ماه امسال بهره‌برداری و تحویل واحدهای نهضت ملی مسکن قم آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» حسین زنجیرانی بیان داشت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم چهارهزار واحد مسکونی را تحویل متقاضیان خواهد داد.

 وی ادامه داد: در سایت ۵۶۰ هکتاری پردیسان نیز تا پایان سال سه هزار واحد مسکونی تکمیل و آماده تحویل به متقاضیان می‌شود.

 زنجیرانی با اشاره به اقدامات در حال انجام در سایت پرنیان، تصریح کرد: در این سایت نیز امسال ۲ هزار و ۵۰۰ واحد یک‌طبقه حیاط‌دار تکمیل و تحویل خواهد شد.

 وی اضافه کرد: همچنین در سایت نهضت ملی مسکن قنوات و سلفچگان نیز در مجموع حدود سه هزار واحد مسکونی تا پایان امسال قابلیت بهره‌برداری دارد.

 مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با تأکید بر اینکه شرایط افتتاح بیش از ۱۲ هزار واحد مسکونی طی امسال در قم فراهم است، گفت: قم در حوزه پیشرفت فیزیکی طرح نهضت ملی مسکن در رتبه دوم کشوری قرار دارد.

 به گزارش ایرنا، علاوه بر سایت‌های ۵۶۰ هکتاری، ۲۷، ۲۲ و ۱۷ هکتاری در پردیسان قم که به‌صورت آپارتمانی در طرح نهضت ملی مسکن در حال احداث است، خانه‌های مسکونی در سایت‌های طایقان و پرنیان، قنوات و برخی از شهرهای اقماری به‌صورت یک‌طبقه در حال آماده‌سازی است.

 بر اساس گزارش سامانه نهضت ملی مسکن در استان قم بیش از ۱۴۷ هزار نفر در سامانه مربوطه ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد حدود ۸۵ هزار نفر حائز شرایط شناخته شدند.

 شهرک پرنیان به مساحت ۹۵۰ هکتار در فاصله ۲۱ کیلومتری پردیسان قم در محدوده روستای قلعه چم قرار دارد و به‌عنوان سایت جدید نهضت ملی مسکن ساخت خانه‌های ویلایی در آن آغاز شده است.

 در این سایت، ساخت خانه‌های یک‌طبقه حیاط‌دار ۳۰۰ مترمربعی در طرح نهضت ملی و ۲۰۰ مترمربعی برای طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت پیش‌بینی شده است. در فاز نخست این شهرک هفت هزار و ۵۰۰ واحد ویلایی احداث می‌شود.

 شهرک پرنیان ظرفیت ۴۰ هزار واحد مسکونی را در خود دارد که در گام نخست در سه‌فاز ۱۷۰.۳۶۰ و ۴۱۵ هکتاری اجرایی خواهد شد که در فاز اول آن به مساحت حدود ۱۷۰ هکتار طراحی و اجرا می‌شود.

 همچنین بر اساس آخرین گزارش از سامانه نهضت ملی مسکن، در شهر سلفچگان حدود سه هزار و ۸۰۰ متقاضی اقدام به نام‌نویسی کرده‌اند که از این تعداد، بالغ بر یک هزار و ۸۰۰ متقاضی حائز شرایط شناخته شده‌اند. متراژ واحدهای مسکونی ۲۰۰ متر است که ۸۰ تا ۱۰۰ متر آن را بنای ساختمان تشکیل می‌دهد.

 سایت نهضت ملی مسکن اسلام‌آباد قنوات نیز واقع در هفت‌کیلومتری شهر قم، بین مبارک آباد و شهر قنوات قرار دارد و مساحت آن ۵۴۵ هکتار است.

 در این سایت بالغ بر هفت هزار و ۲۰۰ قطعه زمین مسکونی برای ساخت مسکن طراحی شده است و واحدهای مسکونی به‌مرور به‌صورت ساخت اسکلت و سفت‌کاری و یا واگذاری زمین انفرادی به متقاضیان اختصاص می‌یابد. قطعات زمین‌های سایت اسلام‌آباد قنوات به‌صورت یک‌طبقه حیاط‌دار ۲۰۰ متری طراحی شده است.
انتهای پیام/


منبع:ایرنا
http://qomefarda.ir/48278
اخبار مرتبط

نظرات شما