رئیس شورای اسلامی شهر قم:

اوراق مشارکت ۲۵ هزارمیلیاردریالی قطار شهری قم ابلاغ شد

رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به آخرین وضعیت تأمین منابع اجرای متروی قم، گفت: از ابتدای امسال جذب ۲۵ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت جهت بهره‌برداری و تکمیل خط یک قطار شهری قم مصوب و ابلاغ شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری ایرنا، ‌ محسن محرری روز دوشنبه در یک‌صد و بیست و سومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم، اظهار امیدواری کرد که با جذب این منابع، بهره‌برداری از فاز نخست خط یک قطار شهری قم شتاب بیشتری بگیرد.
خط یک متروی قم به طول ۱۴.۸ کیلومتر و ۱۴ ایستگاه عبوری در حال احداث است. فاز نخست خط یک مترو قم در قالب ۶ ایستگاه حدفاصل قلعه کامکار تا میدان مطهری قرار دارد.
همچنین خط ۲ مترو نیز به طول ۲۸ کیلومتر از اراضی ۵۶۰ هکتاری طرح نهضت ملی مسکن در شهرک پردیسان آغاز و در محدوده میدان ۷۲ تن و بلوار شهید خداکرم به پایان می‌رسد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مسجد جمکران گفت: این مکان مقدس هنوز طرح جامع مشخصی ندارد و به همین دلیل توسعه و پیشرفت آن از مجموعه شهری قم گرفته شده است.
محرری خاطرنشان کرد: درصورتی‌که طرح جامع مسجد مقدس جمکران مانند حرم مطهر حضرت معصومه (س) در سطح ملی تصویب شود زمینه لازم برای جبران عقب‌ماندگی‌های آن فراهم می‌شود.
وی در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای موزه شهید فخری‌زاده گفت: ‌ منزل شهید محسن فخری‌زاده از شهدای هسته‌ای کشور در قم تملک شده و به‌زودی روند تبدیل آن به خانه‌موزه این شهید گران‌قدر آغاز خواهد شد.
رئیس شورای اسلامی شهر قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحقق ۱۰۷ درصدی بودجه شهرداری قم در سال ۱۴۰۲، افزود: با تحقق این عدد امید می‌رود در سال جاری سرعت اجرای پروژه‌های عمرانی سرعت بیشتری بگیرد.
وی با بیان اینکه تملک پلاک‌های پیرامون منطقه چهل اختران در مراحل پایانی خود قرار دارد، اضافه کرد: هم اینک عملیات آسفالت‌ریزی در بخشی از این طرح آغاز شده و از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار است.
محرری در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: با احداث گلخانه‌های اختصاصی در بوستان غدیر، شهرداری قم به‌صورت کامل در تولید گل‌وگیاه خودکفا شده و صرفاً نهال موردنیاز مجموعه مدیریت شهری از شهرهای دیگر خریداری می‌شود.انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48307
اخبار مرتبط

نظرات شما