معاون شهردار قم عنوان کرد:

تلاش برای تسریع در تکمیل مهم‌ترین رینگ ترافیکی

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به اهمیت اجرای رینگ ترافیکی فردوسی در مدیریت ترددهای شهری، گفت: چندین تقاطع غیرهمسطح در این بلوار اجرایی شده و به دنبال تسریع در اجرای پروژه‌های مختلف در آن هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» عباس حلوایی‌زاده با اشاره به برخی پروژه‌های عمرانی شهر قم گفت: بر اساس بودجه مصوب شورای اسلامی شهر قم، شهرداری خدمات مختلفی ازجمله پروژه‌های عمرانی را در سطح شهر دنبال می‌کند.

 معاون فنی و عمرانی شهرداری قم اظهار کرد: بودجه امسال شهرداری قم در بخش‌های مختلف ۱۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته‌شده است.

 وی با اشاره به اجرای پروژه فاز پنجم بلوار عمار یاسر و ادامه طول غدیر گفت: این پروژه پس از سال‌ها تکمیل شد و ارتفاع سطح تونل این فاز در تقاطع بلوار پیامبر اعظم (ص) بیش از ۱۱ متر است.

 حلوایی زاده تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های بارز این طرح این است که در صورت ترافیک و تردد بالای خودروها بخصوص در مناسبت‌های ملی و مذهبی، امکان انتقال ترافیک عبوری از سطح یک به سطح منفی یک وجود دارد که در این حالت سطح یک تونل تبدیل به پیاده‌راه شهری می‌شود.

 وی با تأکید بر اینکه ادامه مسیر این پروژه از خیابان شهید فاطمی تا میدان سپاه در دستور کار است تا پروژه فاز پنجم عمار یاسر به‌صورت کامل اجرایی شود، گفت: طراحی تقاطع غیرهمسطح در میدان سپاه قم به‌صورت کامل انجام‌شده و از ابتدای امسال اجرایی خواهد شد تا بار ترافیکی از این محور کاسته شود.

 معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با بیان اینکه تکمیل رینگ فردوسی به‌عنوان رینگ میانی شهر قم در اولویت قرار دارد، افزود: این رینگ به طول ۳۰ کیلومتر از کمربندی امام علی (ع) آغاز می‌شود و رینگ فردوسی مهم‌ترین رینگ شهری قم است.

 وی با اشاره به اینکه با اجرای زیرگذر فردوسی مناطق یک، چهار و پنج متصل شدند، افزود: دو کیلومتر و ۲۰۰ متر از این مسیر به احداث این زیرگذر گره‌خورده است.

 حلوایی زاده اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح نیک‌اندیش را موردتوجه قرارداد و اظهار کرد: پروژه محور نیک‌اندیش در جهت اتصال جاده اراک به بلوار غدیر از ابتدای سال گذشته آغاز شده که فرایند اجرای سفت‌کاری و ساخت ستون‌ها، مرحله عرشه سازی آن در دست اقدام است.

 معاون فنی و عمرانی شهرداری قم مطرح کرد: عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح بلوار حافظ با ریل راه‌آهن به‌منظور تکمیل حلقه ترافیکی فردوسی نیز اجرایی می‌شود.
انتهای پیام/


منبع:ایسنا
http://qomefarda.ir/48367
اخبار مرتبط

نظرات شما