مدیر امور بانوان اداره‌کل تبلیغات اسلامی قم:

اجرای طرح فرهنگی سفیران زیبایی در آرایشگاه‌های زنانه

مدیر امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: برای نخستین‌بار در کشور، طرح فرهنگی آرایشگران قرآنی با محوریت نهضت ملی زندگی با آیه‌ها در ۷۱ آرایشگاه زنانه قم اجرا شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا»فاطمه فرخنده در گفتگویی با خبرنگاران در خصوص اجرای طرح فرهنگی «سفیران زیبایی» بیان کرد: از عید مبعث سال گذشته طرح سفیران زیبایی در اداره کل تبلیغات اسلامی، برای آرایشگران زنانه در قم کلید خورد و دو پوستر که یکی مربوط به زنان مسلمان شده محجبه اختصاص داشت و یک پوستر که به احکام کاربردی آرایش و پیرایش می‌پرداخت، تقدیم آرایشگران شد.
مدیر امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم تصریح کرد: این احکام مربوط به‌حکم اپیلاسیون، کاشت ناخن و امثال اینها بود و در کنار این، یک لوح تقدیر از طرف جمعی از بانوان محله تقدیم آرایشگران می‌شد و در مرحله بعدی حضور در آرایشگاه، تربت مطهر حرم اباعبدالله الحسین (ع) نیز ضمیمه این هدایا می‌شد.
وی اظهار کرد: حدود هزار و ۳۰۰ آرایشگاه زنانه در قم داریم که از این تعداد بیش از ۵۰۰ آرایشگاه در طرح سفیران زیبایی شرکت کردند و از سال قبل ۴ گردهمایی برای آرایشگران برگزار شده است.
فرخنده اضافه کرد: گردهمایی اول در رمضان سال ۱۴۰۱ بود و گردهمایی دوم در تابستان ۱۴۰۲ به‌صورت اردو در کهک برگزار شد؛ گردهمایی سوم در ایام دهه کرامت و گردهمایی چهارم افطاری امسال ماه مبارک رمضان بود که بیش از ۵۵۰ نفر از آرایشگران حضور داشتند.
مدیر امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم با بیان اینکه اجرای طرح سفیران زیبایی ادامه‌دار خواهد بود، گفت: ماه رمضان امسال نیز طرح آرایشگران قرآنی را داشتیم که طرح ملی زندگی با آیه‌ها و مسطورا برای اقشار مختلف با اجرای برنامه‌های متنوعی انجام شد تا گفتمان زندگی با آیات قرآن کریم ترویج پیدا کند.
وی تأکید کرد: طرح آرایشگران قرآنی با محوریت نهضت ملی زندگی با آیه‌ها برای ۷۱ آرایشگر از ۹ فروردین‌ماه با حضور در محل آرایشگاه، توضیح داده شد و مبلغان یک محفل قرآنی مختصر و معنوی در آرایشگاه، با حضور مشتریان و آرایشگر و اقوام و نزدیکان برگزار می‌کردند.
فرخنده عنوان کرد: عموم محافل قرآنی که در آرایشگاه برگزار شد، از هم‌صنف‌های خود نیز دعوت می‌کردند تا محفل قرآنی پرشورتر برگزار شود و در این محافل مبلغان، آیه‌ای که مربوط به آن روز می‌شد را قرائت و نکات تبیینی و تفسیری آن را بیان می‌کردند.
وی در پایان ابراز کرد: این طرح برای اولین‌بار در کشور و استان قم برگزار شده و استان آذربایجان غربی و مازندران نیز از قم در طرح سفیران زیبایی الگوبرداری کرده‌اند.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48395
اخبار مرتبط

نظرات شما