رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم:

تورم نقطه‌به‌نقطه در قم ۱۰ درصد کاهش یافت

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم گفت: طبق آخرین اطلاعات مرکز آمار ایران تورم نقطه‌به‌نقطه استان ۱۰ درصد کاهش‌یافته، اما هنوز از متوسط کشوری بالاتر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری ایرنا، جواد شاکر آرانی گفت: متوسط کاهش تورم نقطه‌به‌نقطه در کشور هفت درصد است که در قم این آمار سه درصد بیشتر از میانگین استان‌های دیگر است.
 رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم بیان کرد: استان قم طبق آخرین اطلاعات مرکز آمار کشور در بخش تورم ۱۲ماهه در جایگاه نوزدهم در بین استان‌های کشور قرار گرفته است.
او ادامه داد: همچنین قم در تورم نقطه‌به‌نقطه در جایگاه بیست و یکم و از نظر تورم ماهانه در رتبه نخست کشور با اختلاف بسیار ناچیز با چند استان دیگر قرار گرفته است.
شاکر آرانی تصریح کرد: آن چیزی که می‌تواند مبنای محاسبات اقتصادی قرار بگیرد تورم نقطه‌به‌نقطه و تورم ۱۲ماهه است که روند کاهشی آن طی سال گذشته در استان قم ملموس بوده است.
 رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم بیان کرد: با اجرای طرح‌های مستمر در حوزه نظارت و تنظیم بازار و فعال‌سازی برخی از ظرفیت‌های مردمی مانند طرح" کاسبان امین" انتظار می‌رود روند کاهشی تورم طی سال جاری در قم با سرعت بیشتری ادامه یابد.
شایان‌ذکر است پیرو مصوبه ستاد تنظیم بازار استان سال گذشته سایتی جهت شناسایی کاسبان امین عضو اتحادیه‌های صنفی خوار و بار، بنکداران و پروتئین برای توزیع کالا‌های اساسی با قیمت مصوب راه‌اندازی شده تا مردم قم بتوانند به‌راحتی کالا‌های موردنیاز خود را خریداری کنند.
بر همین اساس پیرو مصوبه ستاد تنظیم بازار استان بستری به‌منظور ثبت‌نام کاسبان امین فعال در محلات قم فراهم شده تا کالا‌های اساسی از طریق این واحد‌های صنفی به دست مصرف‌کننده برسد.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48453
اخبار مرتبط

نظرات شما