مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم:

تمام شهرهای قم به فیبر نوری متصل می‌شوند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم گفت: تا پایان سال جاری، اتصال شهرهای قم، کهک، جعفرآباد، قنوات، سلفچگان، دستجرد و قاهان به فیبر نوری نهایی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری ایرنا، جواد غلامپور با بیان اینکه قم اولین کلان‌شهری است که اجرای پروژه فیبر نوری در آن آغاز شده است، افزود: سرعت فیبر نوری در بخش خانگی و تجاری بیش از ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم با اشاره به اتصال ۲۲۰ هزار قمی به پروژه فیبر نوری تا پایان فروردین‌ماه امسال، اظهار کرد: هم اینک عملیات حفاری در شهرستان‌های کهک، جعفرآباد و شهرهای سلفچگان، قاهان و دستجرد به اتمام رسیده و عملیات نصب سایر تجهیزات در دست اقدام است.
غلامپور با بیان اینکه در شهر قنوات نیز عملیات حفاری از پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی برخوردار است، گفت: پیشرفت عملیات حفاری در شهر قم نیز از مرز ۸۰ درصد عبور کرده و در حال حاضر در مناطق یک، چهار، سه و هشت ادامه عملیات عمرانی در حال انجام است.
وی با اشاره به حفاری ۱۳۲ کیلومتر فیبر نوری و نصب یک هزار و ۵۲۹ FAT در شهر قم، خاطرنشان کرد: تا پایان امسال تمام نقاط شهر قم به شبکه فیبر نوری متصل خواهد شد.
وی بیان کرد: ساکنان قم می‌توانند با مراجعه به سایت www.iranfttx.ir از وضعیت پوشش محل سکونت خودآگاه شوند و با مراجعه به سایت شاتل www.shatel.ir و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۰۰۰۰ درخواست خود را برای دریافت این سرویس ثبت کنند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم با اشاره به برخی از مزیت‌های اینترنت فیبر نوری نسبت به ADSL۲+ بیان داشت: سرعت تا ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه (۱۰۰ برابر سرعت ADSL+)، پایداری و بدون قطعی و اختلال و مقرون‌به‌صرفه بودن از مزیت‌های اینترنت فیبر نوری است.

انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48471
اخبار مرتبط

نظرات شما