معاون انتقال خون قم خبر داد:

 افزایش ۱۱.۶ درصدی اهدای خون در فروردین‌ماه امسال

معاون اداره کل انتقال خون قم گفت: تعداد افرادی که در فروردین‌ماه امسال در این استان موفق به اهدای خون خود شده‌اند در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۱۱.۶ درصد افزایش‌یافته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» علیرضا کبیری افزود: در فروردین‌ماه امسال چهارهزار و ۵۳۹ نفر برای اهدای خون به مراکز مربوطه مراجعه کردند که این عدد در سال گذشته چهارهزار و ۱۰۸ نفر بود.

 وی اضافه کرد: از تعداد افراد مراجعه‌کننده در فروردین‌ماه امسال، سه هزار و ۸۳۷ نفر معادل ۸۴.۵ درصد موفق به اهدای خون شدند.

 وی ادامه داد: سال گذشته سه هزار و ۳۹۲ نفر معادل ۸۲.۶ موفق به اهدای خون شده بودند.

 به گفته کبیری، فروردین‌ماه امسال ۲ هزار و ۵۴۱ نفر معادل ۶۶.۲ درصد و فروردین‌ماه پارسال ۲ هزار و ۵۰ نفر معادل ۶۰.۴ از اهداکنندگان خون، اهداکننده مستمر خون بودند که ۶.۲ رشد نشان می‌دهد.

 وی خاطرنشان کرد: در سال جاری ۱۱۸ نفر از اهداکنندگان معادل سه درصد و پارسال ۹۵ نفر معادل ۲.۸ درصد خانم بودند که افزایش ۰.۲ درصدی داشته است.

 وی گفت: امسال چهارهزار و ۶۶۳ و پارسال چهارهزار و ۶۰۲ واحد خونی به بیمارستان‌ها ارسال شده که رشد ۱.۳ درصدی داشته است.

 معاون اداره کل انتقال خون قم با اشاره به افزایش ۳۸.۵ درصدی ارسال خون به شبکه خون‌رسانی کشور، بیان کرد: در فروردین‌ماه امسال، یک هزار و ۲۲۰ و پارسال ۷۵۰ واحد خونی از استان قم به شبکه خون‌رسانی کشور ارسال شد.

 سال گذشته میزان اهدای خون در استان قم در مقایسه با مدت سال ۱۴۰۱، چهار درصد رشد داشته است؛ سال گذشته ۴۱ هزار و ۵۹۷ نفر موفق به اهدای خون شدند که نسبت به سال ۱۴۰۱، رشد چهاردرصدی داشته است.

 هم اینک امکان اهدای خون در ۲ مرکز حضرت روح‌الله (ره) واقع در میدان معلم و پایگاه مرکزی سازمان واقع در تقاطع عمار یاسر به‌صورت روزانه میسر است.
انتهای پیام/منبع:ایرنا
http://qomefarda.ir/48492
اخبار مرتبط

نظرات شما