معاون دادستان قم:

کلاهبردار رسید جعلی خرید طلا در قم دستگیر شد

معاون دادستان قم در امور فضای مجازی از صدور کیفرخواست برای متهم کلاهبرداری ۶ میلیاردریالی با ترفند ارائه رسید جعلی خبر داد و گفت: فروشندگان طلا در سایت دیوار بیشترین قربانیان رسیدهای جعلی هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» حجت‌الاسلام ابوالفضل تحریری، اظهار داشت: اغلب قربانیان رسیدهای جعلی از میان فروشندگان طلا، گوشی تلفن همراه و لوازم الکترونیکی هستند.

 وی با بیان اینکه با وصول شکایت‌های متعدد مبنی بر خرید طلا از طریق پرداخت بانکی جعلی با مشخصات یکسان، پرونده قضایی در شعبه هفت بازپرسی تشکیل و متهم این کلاهبرداری دستگیر شد افزود: این متهم از ۱۸ شاکی پرونده بیش از ۶ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است.

 معاون دادستان قم در خصوص شگرد این کلاهبرداری گفت: این متهم سابقه‌دار با جستجو در آگهی‌های سایت دیوار و شناسایی فروشندگان طلا، گوشی تلفن همراه و اقلام باارزش، برای اعتمادسازی بخش اندکی از مبلغ خرید را به‌عنوان بیعانه پرداخت و بقیه را به پرداخت الکترونیکی از سامانه موکول و با ارائه رسیدهای جعلی اقدام به کلاهبرداری از مردم کرده است.

 وی با بیان اینکه هشدارهای مکرر در خصوص این نوع کلاهبرداری به شهروندان داده شده است تصریح کرد: در خرید و فروش‌های اینترنتی به‌خصوص در مبالغ بالا از دریافت وجه اطمینان کامل حاصل کنند و به‌هیچ‌وجه به وعده پرداخت‌های زمان‌دار مانند پرداخت بانکی پایا اعتماد نکنند.
انتهای پیام/


منبع:ایرنا
http://qomefarda.ir/48709
اخبار مرتبط

نظرات شما