تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س):

کمک به محرومان باید با حفظ کرامت آنان باشد

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) با بیان اینکه بخشی از تأمین امنیت با رشد اقتصادی، ایجاد اشتغال و حمایت از محرومان تأمین می‌شود، گفت: کمک به محرومان که در دین به آن توصیه شده است باید به‌گونه‌ای باشد که کرامت و شان آنان حفظ شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا»  آیت‌الله سید محمد سعیدی در آیین اهدای ۳۱۳ سری جهیزیه به نیازمندان قم با بیان اینکه کمک به محرومان و نیازمندان در همه دنیا البته با اهداف و مقاصد متفاوت دیده می‌شود، گفت: در برخی کشورها با اهداف تبلیغاتی و مقاصد سیاسی صورت می‌گیرد و نمونه آن را در قضایایی که در فلسطین اتفاق می‌افتد شاهدیم.

وی عنوان کرد: آنان به‌راحتی هزاران انسان بی‌گناه را می‌کشند و جنایت‌ها می‌کنند و بعد برای نجات یک پرنده فیلم می‌سازند و تبلیغات می‌کنند و حرف از حقوق بشر می‌زنند.

 وی با بیان اینکه بخشی از تأمین امنیت با رشد اقتصادی، ایجاد اشتغال و حمایت از محرومان تأمین می‌شود، گفت: ورود سپاه پاسداران به بحث کمک به محرومان با دلیل منطقی، قرآنی، روایی و اهل بیتی صورت‌گرفته است.

وی بر تعاون و همکاری در کارهای خیر تأکید کرد و افزود: همان‌طور که دشمنان ما در گناه و دشمنی با ما با هم همکاری می‌کنند ما نیز باید در کارهای خیر با هم همدلی و همکاری کنیم؛ زیرا برکاتی زیادی در امور تعاونی و مشارکتی نهفته است.

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) قم نیز گفت: در راستای حمایت از زوج‌های جوان و نوعروسان ۳۱۳ سری جهیزیه در این استان اهدا شد.

 حجت‌الاسلام محمدطه مهری افزود: ۱۲ مورد از افرادی که این جهیزیه‌ها را دریافت کردند، زوج‌هایی با مهریه کمتر از ۱۴ سکه، ۱۳ نفر از فرزندان ایتام و ۳ نفر از دانشجویان بودند.
انتهای پیام/


منبع:ایرنا
http://qomefarda.ir/48789
اخبار مرتبط

نظرات شما